Obnova námestia z filmu Obchod na korze

10. septembra 2008 – Mesto Sabinov začne od budúceho týždňa s prvou etapou rekonštrukcie južnej časti Námestia slobody za 15 mil. Sk (497 909 €). Ide o námestie, ktoré preslávil oscarový film Obchod na korze.

Investícia bude financovaná z úverových zdrojov mesta. Dodávateľom prác bude domáca firma OVO-MONT, s.r.o., ktorá zvíťazila vo verejnom obstarávaní. Do konca týždňa s ňou mesto podpíše zmluvu a odovzdá stavenisko. Ako uviedol pre agentúru SITA hovorca sabinovskej radnice Juraj Navrátil, rekonštrukcia sa bude týkať verejného osvetlenia, elektrických rozvodov, obnovy chodníka, výstavby cyklistického pásu. Historické objekty námestia dostanú novú hydroizoláciu. Urobia sa nové kanalizačné vpuste a zvody. „Pracovať sa bude za plnej dopravnej prevádzky. Aby sme eliminovali dopravné kolízie, pracovníci mestského úradu budú bezprostredne v styku so správcom štátnej cesty – Slovenskou správou ciest,“ uviedol Navrátil. Práce sa budú vykonávať intenzívne, aby sa rekonštrukcia ukončila ešte v tomto roku, sľubuje mesto.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Mesto Levoča začne v tomto roku s rekonštrukciou námestia

Mesto Levoča chce tento rok začať s rekonštrukciou Námestia Majstra Pavla. Obnova hlavného levočského námestia bude jednou z investičných priorít mesta v tomto roku. “Mali sme začať už v októbri – novembri 2010. Finančné prostriedky z Európskej únie na prvú etapu rekonštrukcie máme, lenže žiaľ, verejné obstarávanie sa zaseklo na Úrade pre verejné obstarávanie,” uviedol pre SITA primátor Levoče Miroslav Vilkovský. Primátor predpokladá, že s rekonštrukciou prvej časti námestia začnú v tomto roku.

Opravia Starú radnicu a Aponyiho palác

BRATISLAVA 23. augusta (SITA) – S rekonštrukčnými prácami na budovách Starej radnice a Aponyiho paláca v Bratislave začne mestská organizácia Paming najskôr v druhej polovici budúceho roku. Agentúru SITA o tom informovala vedúca inžinierskych činností Pamingu Zdenka Turzíková. “Opraviť by sa mala strecha Starej radnice zo strany Hlavného námestia a fasády vo vnútri radničného námestia,” povedala Turzíková.