Nad hradmi v Žilinskom kraji zaviali slovenské vlajky

Nad hradmi v Žilinskom kraji zaviali slovenské vlajky. “Zachovávanie tradícií a pamiatok je vizitkou národnej hrdosti, kultúrneho dedičstva a tradícií nás všetkých,” uviedol žilinský župan Juraj Blanár. Ako ďalej dodal, pre podporu tohto zámeru sa Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) rozhodol inštalovať na historických dominantách kraja štátne vlajky. “Nevnímame ich iba ako symbol štátnej príslušnosti, ale hlavne ako symbol zdravého národného sebavedomia,” podotkol.

ŽSK má v pôsobnosti štyri hrady, ktoré patria k historickým klenotom. Prvá vlajka zaviala v apríli na hlavnej veži Hradu Strečno, štvormetrové slovenské vlajky sa nachádzajú už aj na stožiaroch na streche Budatínskeho hradu, na zrekonštruovanej Hunyadyho veži Hradu Likava a na streche Pálffyho paláca Oravského hradu.

Agentúru SITA informoval hovorca ŽSK Peter Kubica.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Odpovede

  1. Nad hradmi v Žilinskom kraji zaviali slovenské vlajky

    Hmm. Slovenske vlajky su nad predmetnymi hradmi, lebo: 1.Tie hrady dali postavit slovenski majitelia, alebo 2.slovenski objednavatelia ich financovali, alebo 3.stavbyveduci ci architekti boli slovenskeho povodu. Tak. Problemy nam asi nastanu, najma pri hradoch, ktore maju zaklady este v predslovanskom obdobi.

Comments are closed.