Na nádvorí MuseumsQuartieru bude historická módna prehliadka

Obrázok k článku

Na nádvorí viedenského komplexu múzeí a kultúrnych inštitúcií MuseumsQuartier sa v stredu uskutoční historická módna prehliadka. Netradičné podujatie pod šírym nebom prinesie okrem iného aj odevy starých Egypťanov, Grékov a Rimanov, módu od stredoveku, baroka, biedermeieru až po modernu. Historické modely pochádzajú z viedenského Kostümhaus Wien a dielní domácich návrhárov.
Netradičnú módnu šou zinscenoval Mario Solda ako film. Okrem iných známych osobností viedenskej scény zavíta na akciu aj extravagantná Tamara Mascara. Prehliadku spestrí aj hudobný a tanečný program. Všetky epochy dejín módy predvedie na móle na nádvorí MuseumsQuartieru okolo 200 modelov. Akcia s názvom The History of Fashion odštartuje o 19:00 a pre návštevníkov je voľne prístupná. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia presunie do Areny21 a Ovalhalle v komplexe MuseumsQuartieru. Bližšie informácie nájdu záujemcovia na www.mqw.at.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Umenie po našom z gymnázia Hlinská (Žilina)

V piatok 30. apríla 2004 od 17:00 sa na Stanici Žilina-Záriečie uskutoční verejná prezentácia umenia gymnazistov z Hlinskej.
Táto prehliadka študentskej duše a výbuchu tvorivosti nazvaná Umenie po našom má silnú tradíciu, ktorá spontánne vznikla na Gymnáziu Hlinská po Nežnej revolúcii, ako reakcia na možnosť slobodného a necenzurovaného umeleckého vyjadrovania sa mladých ľudí.