Mladé umenie v Žiline

V Považskej galérii umenia v Žiline a na Stanici v Žiline – Záriečí sa vo štvrtok 17. marca 2005 uskutoční vernisáž výstavy Prieskum – Prieskumy, ktorá ponúka výber zo semestrálnych prác študentov z Dní otvorených dverí. História výstav prác študentov bratislavskej Vysokej školy výtvarných umení v PGU vznikla v polovici 90. rokov z iniciatívy doc. Radislava Matuštíka a dodnes sa ich uskutočnilo niekoľko. Prelomový bol rok 2003, vtedy projekt získal ďalšiu rovinu. Po prvý raz na výstavu svojou tvorbou prispeli aj študenti z Katedry výtvarných umení a intermédií Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach.
Po dvoch rokoch sa výstava opäť realizuje v spolupráci oboma spomínanými školami, no tentoraz bude možné vidieť výtvarné diela aj v priestoroch Stanice v Žiline – Záriečí, ktoré poskytol spoluorganizátor výstavy Občianske združenie Truc sphérique. V Stanici návštevník uvidí kolektívne projekty študentov VŠVU v Bratislave, z ateliérov výtvarníkov Daniela Fischera a Ilony Németh. Vo výstavných priestoroch PGU svoje práce predstavia ďalší študenti VŠVU z ateliérov Ivana Csudaia, Antona Čierneho, Jozefa Jankoviča, Jána Hoffstädtera, Miloty Havránkovej, Ľuba Stacha, Róberta Jančoviča, Vojtecha Kolenčíka a Vladimíra Popoviča. Katedru výtvarných umení a intermédií FU TU v Košiciach zastúpia práce študentov z ateliérov Juraja Bartusza, Rudolfa Sikoru, Adama Szentpéteryho, Anne Tretter a Zbyňka Prokopa. Vyše štyridsať predstavených prác zahŕňa široké spektrum výtvarných médií napr.: maľbu, sochu, inštaláciu, objekt, video či intermediá. Výstava je jedinečnou príležitosťou oboznámiť sa s aktuálnou študentskou výtvarnou tvorbou aj mimo Bratislavy a Košíc. Vernisáž výstavy Prieskum – Prieskumy, realizovanej v koncepcii kurátorky Miry Putišovej, sa uskutoční vo výstavných priestoroch PGU na 1. posch. o 17.00 h., ďalšia vernisáž bude o 19.00 h. na Stanici v Záriečí, kde otvorenie zavŕši koncert skupiny Tribu Man a párty.

-pgu-

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Začína sa prieskum na VŠVU

BRATISLAVA – Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave pozýva na prehliadku semestrálnych prác študentov v rámci dní otvorených dverí dnes 25. 1. 2002 až v nedeľu 27.1. 2002 v čase od 9.00 h do 18.00 h.

V Pezinku dnes otvoria výstavu keramiky

BRATISLAVA 13. februára (SITA) – Výstavu Z ateliéru keramiky VŠVU dnes otvoria v priestoroch Malokarpatského múzea v Pezinku. Komorná výstava je výberom prác študentov a absolventov ateliéru keramiky Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, ktorý vedie od roku 1997 Ivica Vidrová.