Mesto Brezno chce obnoviť Rázusovu ulicu za 600-tisíc eur

Mesto Brezno pripravilo komplexný projekt obnovy Rázusovej ulice, ktorá podlieha ochrane Krajského pamiatkového úradu (KPÚ). Ako pre agentúru SITA uviedol primátor Brezna Tomáš Abel, cena tohto projektu obnovy je vyčíslená na 600 053,97 eura vrátane dane z pridanej hodnoty. Táto cena je zároveň predpokladanou hodnotou zákazky, pričom finálna cena vzíde z riadneho verejného obstarávania. Finančné prostriedky budú vyčlenené z rozpočtu mesta Brezno.

Radnica má už na rekonštrukciu vydané právoplatné stavebné povolenie a Technické služby mesta Brezna začnú v krátkom čase s výrubom stromov. „Súčasne bude verejné obstarávanie na dodávateľskú spoločnosť, ktorá by mohla začať s realizáciou projektu približne v máji tohto roku,“ doplnil primátor.

Na základe odporúčania KPÚ dôjde ku komplexnej obnove zelene, a teda aj stromov, čo je v súlade s požiadavkami aj vlastníkov nehnuteľností na tejto ulici. „Okrem nového chodníka a zelene sa súčasne uvažuje aj s výstavbou novej dažďovej kanalizácie. Jestvujúce priechody pre chodcov sa doplnia zvislým dopravným značením a osvetlia,“ dodal Abel.

 

Foto: Mesto Brezno

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Mesto Levoča začne v tomto roku s rekonštrukciou námestia

Mesto Levoča chce tento rok začať s rekonštrukciou Námestia Majstra Pavla. Obnova hlavného levočského námestia bude jednou z investičných priorít mesta v tomto roku. “Mali sme začať už v októbri – novembri 2010. Finančné prostriedky z Európskej únie na prvú etapu rekonštrukcie máme, lenže žiaľ, verejné obstarávanie sa zaseklo na Úrade pre verejné obstarávanie,” uviedol pre SITA primátor Levoče Miroslav Vilkovský. Primátor predpokladá, že s rekonštrukciou prvej časti námestia začnú v tomto roku.

Odpovede