Letecké múzeum obohatí stroj AT-38B Talon

BRATISLAVA 12. septembra (SITA) – Do zbierky Leteckého múzea v Košiciach pribudne v pondelok nový exemplár – americké vojenské výcvikové lietadlo U. S. Air Force AT-38 Talon. Ide o ďalšie lietadlo, ktoré do múzea pribudne vďaka iniciatíve bývalého prezidenta Rudolfa Schustera. Lietadlo AT-38 B Talon je dvojmotorové, nadzvukové, prúdové výcvikové lietadlo. Exemplár, ktorý bude v Košiciach vystavený, je vyrobený v roku 1964.

(SITA, sy;mt), 0234

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

V Leteckom múzeu pribudla balistická raketa z Ukrajiny

KOŠICE 3. januára 2004 (SITA) – Medzikontinentálna balistická raketa, ktorú Slovenskému technickému múzeu (STM) daroval ukrajinský prezident Leonid Kučma, bude novým unikátnym exponátom Leteckého múzea v Košiciach. Ukrajinskí mechanici dnes v areáli múzea začali montovať korpus rakety dlhý 23 metrov.

Do zbierky lietadiel STM pribudol kukuruznik

KOŠICE 7. júna 2004 (SITA) – Zbierka expozície letectva Slovenského technického múzea (STM) v Košiciach sa opäť rozrástla. V poradí 45. lietadlom v zbierke je ruský stroj Polykarpov II so širokospektrálnym využitím, ktorý Rusi prezývajú aj kukuruznik – kukuričník, pretože sa používal v poľnohospodárstve. Ako agentúru SITA informoval riaditeľ STM Eugen Labanič, “okrem Polykarpova, ktorého mechanici práve vykladajú, sme dnes dostali od USA americké prúdové lietadlo F 105 s dvojmiestnym kokpitom v úprave pre výcvik pilotov.“