Kultúrne akcie s prívlastkom ”Trojkráľový”

“TROJKRÁĽOVÁ VEČERNÁ PREHLIADKA” – netradičná prehliadka kaštieľa obohatená o zvyky a tradície vianočného obdobia šľachty ale aj služobníctva s hudobnými ukážkami v letohrádku Dardanely.
Kaštieľ v Markušovciach pripravil ďalšiu, už tradičnú večernú prehliadku, ktorá sa každoročne koná tesne po Novom roku. Aj počas najbližšej netradičnej večernej prehliadky Vás prevedú tajomnými zákutiami kaštieľa a letohrádku Dardanely odetými do šera sviečok a neopakovateľnej vianočnej výzdoby. Zoznámia Vás so zvykmi a tradíciami šľachty a služobníctva, ktoré sa uchovávajú dodnes, aj také, na ktoré sa už dávno zabudlo. Prehliadku tradične ukončí krátky koncert na dobrú noc v koncertnej sále letohrádku Dardanely, počas ktorého zaznejú tie najkrajšie melódie vianočných kolied.

Termin prehliadky: 5. januára 2011 o 17:00 a 18:00.


Informácie a rezervácie: Kaštieľ v Markušovciach, tel. č.: 0917 746 339


http://www.muzeum.sk/?obj=muzeum&ix=hnkhn_msp#actual


 


“VEČER TROJKRÁĽOVÝ s ESSENTIAL TRIO” – v Kostole sv. Kataríny na Mestskom hrade v Kremnici. Na koncerte, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 6. januára 2011 o 17:00, sa predstaví trio – Eva Kollárová, Denisa Kuviková, Zuzana Fodorová, a hostia Marcela Pittnerová, Andrej Šmid a Juraj Kirka. Koncert sa uskutoční za podpory NBS – Múzea mincí a medailí Kremnica, ZUŠ J. L. Bellu v Kremnici a Mesta Kremnica.


http://www.muzeum.sk/?obj=hrad&ix=mmm_mh#actual

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články