Kniha: Banská Štiavnica – Slovensko

Obnova.sk Foto

Informácia z marca 2003.
Mesto pod Paradajzou bude mať onedlho novú celofarebnú reprezentačnú, obrazovú publikáciu, ktorá vychádza v edičnom rade: Mesta Slovenska. V tomto rade doteraz vyšli knihy o Bratislave, Banskej Bystrici, Nitre, Zvolene a Poprade. Kniha bude mať dve časti: V prvej predstavia autori Banská Štiavnicu, perlu slovenských miest. Z Banskej Štiavnice to budú fotografie Starého mesta, obidvoch hradov, kostolov, Klopačky, múzeá v prírode a iných pamiatok. Nebudú chýbať ani pohľady na obľúbené tajchy, Klinger, Počúvadlo a Ottergrund. Z okolia sa v knihe objavia exteriéry a interiéri kaštieľa vo sv. Antone, dominanta kraja – vrch Sitno a pohľad na mestskú pamiatkovú rezerváciu Štiavnické Bane. Fotografie najkrajších a najhodnotnejších pamiatok Banskej Štiavnice budú v druhej časti knihy doplnené vybranými prírodnými a historickými pokladmi Slovenska. Budú tu fotografie ostatných lokalít zapísaných v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, niektoré národné parky, hrady, historické mestá i klenoty folklóru a ľudového staviteľstva.

Obnova.sk Foto

Knihu Banská Štiavnica – Slovensko vydáva AB ART press, renomované banskobystrické vydavateľstvo a fotoagentúra, ktoré už vyše desaťročia pripravujú, obrazové reprezentačné knihy o Slovensku. Autormi sú poprední slovenskí fotografi a publicisti. Texty budú v slovenčine a svetových jazykoch: angličtine, nemčine, francúzštine, poľštine a ruštine. Výhradnú distribúciu reprezentačnej knihy Banská Štiavnica – Slovensko bude mať významná banskoštiavnická súkromná firma. Po dlhšom čase to bude prvá kniha o Banskej Štiavnici, ktorá nevznikla z prostriedkov daňových poplatníkov mesta a štátu, ale zo súkromných prostriedkov. Publikácia bude reprezentovať Slovensko na medzinárodnej výstave, ktorá sa uskutoční v máji vo Varšave. V tomto čase by sa mala objaviť aj v najlepšom banskoštiavnickom kníhkupectve. Knihy o Štiavnici a Slovenska iste privítajú aj turisti, ktorí v blížiacej sa letnej sezóne zavítajú do mesta po Paradajzom.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica patrí nepochybne k najkrajším a historicky najcennejším mestám Slovenska. Vďaka tomu je od roku 1993 zapísaná v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V historickom jadre mesta je 360 objektov umelecko-historických pamiatok a ak chcete vidieť aspoň časť z nich, určite sa sem vyberte na viac dní.

Štiavnica priťahuje brigádnikov

V historickom dome na Remeselníckej ulici v Banskej Štiavnici vládne ruch. Zvuk pracovných nástrojov sa mieša s útržkami angličtiny. Už štvrtý rok na jeho rekonštrukcii pracujú mladí ľudia z rôznych kútov sveta v rámci letného medzinárodného pamiatkarského tábora dobrovoľnej práce…

Svetové dedičstvo očami detí 2008

Pri príležitosti zápisu mesta Banská Štiavnica a technických pamiatok jeho okolia do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO organizuje mesto Banská Štiavnica po dobrých skúsenostiach z minulosti už XIV. ročník medzinárodnej súťaže žiakov škôl všetkých miest vyhlásených za svetové dedičstvo.