Banskoštiavnické námestie sa premení na centrum remesiel a folklóru

Obrázok k článku

Banskoštiavnické Námestie sv. Trojice sa v sobotu 5. augusta od desiatej hodiny premení na miesto, na ktorom svoju zručnosť a umenie predstavia desiatky predajcov nielen zo Slovenska. „Nezabudnuté remeslá si počas svojej existencie vybudovali dobré meno, dôsledkom čoho je aj predpokladaná účasť tisícok návštevníkov,“ uviedol pre agentúru SITA vedúci oddelenia kultúry, športu a mediálnej komunikácie Banskej Štiavnice Rastislav Marko.

 

Podujatie Nezabudnuté remeslá sa koná už po 17. raz a v tomto roku sa bude vo zvýšenej miere venovať miestnym hudobným tradíciám. V programe vystúpi spevácky zbor Štiavničan a folklórny súbor Sitňan s programom, v ktorom uvedú typické banícke vážne, slávnostné i žartovné piesne. Rozprávať sa bude o lokálnych remeselných a ľudovoumeleckých tradíciách s ich súčasnými pokračovateľmi. Ako hostia programu vystúpia temperamentné súbory spod Poľany – folklórny súbor Podpoľanec a talentované deti zo Stožku. „Chýbať nebude bohaté občerstvenie, medzi ktorými iste zaujmú párance z blízkeho Pukanca, či iné dobroty od výmyslu sveta,“ dodal Marko.

 

Podujatie si vyžiada rozsiahle prípravy, ktoré sa odzrkadlia v dopravných obmedzeniach na Námestí sv. Trojice. V piatok 4. augusta budú od ranných hodín prípravné práce na Námestí sv. Trojice a parkovanie bude povolené len do 16:00. V sobotu 5. augusta bude námestie pre dopravu uzavreté. „Pri vjazde do centre mesta je potrebné sa riadiť pokynmi parkovacej služby. Pri ceste na niektorý z tajchov v lokalite Štiavnické Bane, prípadne Počúvadlo Jazero odporúčame využiť cestu prvej triedy 51 po odbočku na Svätý Anton a následne cestu 524 smer Štiavnické Bane,“ upozornil Marko.

 

Nezabudnuté remeslá 2017 organizuje Mesto Banská Štiavnica a z verejných zdrojov ho finančné podporil Fond na podporu umenia a Banskobystrický samosprávny kraj.

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Prvé Banskoštiavnické vianočné trhy

Autor: Rastislav Marko
Slovenské banské múzeum pripravuje pre všetkých Štiavničanov, ale aj návštevníkov mesta na záver roka milé prekvapenie. V priestoroch najväčšieho stavebného komplexu v meste – Kammerhofu – sa uskutočnia prvé Banskoštiavnické vianočné trhy.