Kalvín Ján: Institutionum christianae religionis

Titulny obrazok blogu uzivatela: harp

Zdravím,

chcel by som sa opýtať, či by mi niekto nevedel pomôcť pri zisťovaní roku a miesta vydania knihy (na obr.)?

Majiteľ tvrdí, ze je to: Ex officina Amsterdam (možno Borriti Jansoni?), 1667. Ja silno pochybujem. A ešte jednu otázku, či kniha v tak zlom stave má nejakú hodnotu? Ďakujem.

[mailpoet_form id="1"]

Súvisiace články

Kniha Mikuláša Argalácsa približuje čitateľom starý Poprad

30. mája 2008 – Prechádzky starým Popradom je názov novej knihy publicistu Mikuláša Argalácsa, ktorá dnes uzrela svetlo sveta. “Je to reakcia na to, čo som čítal o histórii Popradu, čo som tu prežil a nie vždy boli dejiny Popradu písané kóšer,” povedal autor Mikuláš Argalács. Aj keď je kniha o histórii Popradu, nie je to podľa autora “suchý dejepis”.

Zo 63 kaštieľov v kraji je tretina nevyužívaná

Zo 63 kaštieľov v Nitrianskom kraji je až tretina nevyužívaná. Mnoho z nich je v zlom stave a chátra. V budúcnosti by sa to mohlo zmeniť. „Kaštiele sa postupne dostávajú do pozornosti tých majetnejších vlastníkov. Percento nevyužívaných kaštieľov sa postupne zníži, pretože o mnohých vieme, že sa pripravuje ich obnova,“ povedala riaditeľka Krajského pamiatkového úradu v Nitre Anna Valeková. V zúfalom stave sú napríklad renesančné kaštiele v Nových Sadoch, Rišňovciach či barokové kaštiele v Malých Vozokanoch a v Lúčnici nad Žitavou. Ich obnova sa už pripravuje.

Odpovede

Comments are closed.