Huby a ľudia

Obnova.sk Fotografia

Dobrý deň, dovoľujem si Vás informovať o výstave konanej v Slovenskom národnom múzeu v Martine – Múzeu Andreja Kmeťa. Autorom výstavy je RNDr. Vladimír Straka. Účelom výstavy je poukázať verejnosti čo sú to vlastne huby v rôznych svojich podobách, ich systematické delenie, význam v potravinárskom priemysle, v medicíne, stavebníctve, v biologickom boji so škodcami, ich zber a pestovanie, ale aj ich ochrana pred nadmerným zberom, poškodzovaním prírodného prostredia. Výstava slúži ako náučná výstava.

Obnova.sk Fotografia

Pri tejto výstave prebieha i hubárska poradňa, kde sú ukážky rastúcich húb, resp. huby donesené návštevníkmi múzea.
Výstava potrvá do 31. októbra 2004

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Obľúbená výstava a súťaž hubárov v SNM

BRATISLAVA 11. októbra (SITA) – Na hubársku sezónu, ktorú každoročne so sebou prináša jeseň, tradične myslí aj Slovenské národné múzeum (SNM) v Bratislave. Prírodovedné múzeum SNM spolu so Slovenskou mykologickou spoločnosťou pri Slovenskej akadémii vied (SAV) pripravili od 19. do 21. októbra výstavu HUBY 2004. Špeciálna 24. bratislavská výstava húb sa uskutoční v sídle SNM na Vajanského nábreží 2 denne od 9:00 do 18:00. Súčasťou výstavy bude aj obľúbená hubárska súťaž.

SNM-MT: Stretnutie čipiek

Výstava neprofesionálnej paličkovanej čipky, ktorá prezentuje súčasný stav a využívanie tejto textilnej techniky v bytovom textile, odeve a odevných doplnkoch, doplnkoch interiéru a zvykoslovných ozdobách (vianočné a veľkonočné ozdoby).

Vzostupy a pády meny

Dňa 30. 9. 2010 o 14.00 bude v Slovenskom národnom múzeu v Martine slávnostne otvorená výstava Vzostupy a pády meny – menové reformy, odluky, rozluky a iné pohromy v 20. storočí.