Horí pamiatka Kohút v Revúcej

Foto: http://www.revuca24.sk

Pri hasení požiaru v budove kultúrnej pamiatky v Revúcej známej ako Kohút z vysokých teplôt skolabovalo päť hasičov. Strecha a podkrovné priestory budovy začali horieť pred 13:00. Hasiči už majú požiar pod kontrolou a jeho likvidáciu predpokladajú neskoro večer. Na mieste zasahujú profesionáli zo šiestich hasičských staníc s príslušnou technikou. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa, podľa Piatera sa zatiaľ nedá odhadnúť ani výška škôd. Ako požiar vznikol bude zisťovať expertízna skupina HaZZ. Budova Kohúta patrí spoločnosti Slovmag Lubeník, ktorá ju prenajíma súkromným podnikateľom, ale aj na spoločenské udalosti ako svadby a iné. Trojpodlažná budova stojí na námestí od roku 1875 a pôvodne slúžila ako mestský hostinec. Pred niekoľkými rokmi bola kompletne rekonštruovaná spoločnosťou SLOVMAG, a.s. Lubeník, ktorá  je výrobcom tvarovaných a netvarovaných žiaruvzdorných výrobkov s vlastnou surovinovou základňou, ako tvrdí na web-stránke spoločnosti.

MESTSKÝ HOSTINEC

Dvojpodlažná neoklasicistická budova s manzardovou strechou, postavená v rokoch 1875 – 1877. Dnes administratívna budova akciovej spoločnosti Slovmag Lubeník.

foto: http://www.revuca24.sk

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Kaštiel vo Svätom Antone 250-rocný ?

Oľga Kuchtová

Kaštieľ so Svätom Antone leží v  kraji pod Sitnom, v  blízkosti starobylej Banskej Štiavnice, na úpätí lesnatých hôr. Má také silné fluidum, že neustále priťahuje návštevníkov aj napriek tomu, že lepšie časy zažil už dávno. Patril známemu šlachtickému rodu Koháryovcov, neskôr Coburgovcov, ktorých príbuzenstvo preniklo do všetkých panovníckych rodov v  Európe. Vyhlásením tejto pamiatky za štátny kultúrny majetok sa v  roku 1951 dostal do správy štátu. V  roku 1962 získal štatút múzea.

Odpovede

Comments are closed.