Požiar dreveníc v obci Ždiar

Pravdepodobne nezahasená cigareta spôsobila piatkový požiar (21. 4. 2006) dreveníc v obci Ždiar v okrese Poprad. Podľa informácií zástupcu košickej policajnej hovorkyne Daniela Džobanika požiar vypukol okolo jedenástej hodiny v noci na prízemí jednej z miestnych dreveníc a následne sa rozšíril do podkrovia až na drevenú strechu.Zo strechy plamene preskočili aj na drevené strechy po ľavej a pravej strane susediacich domov. Požiar sa ďalej nešíril vďaka popradským hasičom a dobrovoľným hasičom zo Ždiaru. Pri požiari nebol nikto zranený. Majiteľom dreveníc spolu vznikla predbežná škoda za viac ako 2,7 milióna korún.

Ako ďalej agentúru SITA informoval Džobanik, piatkový požiar v obci Ždiar už vyšetruje popradský policajný vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia. Ako predbežnú príčinu vzniku požiaru stanovili experti vznietenie od cigarety. Presná príčina však bude známa až po dokončení kriminalistickej expertízy.

Zdroj: www.obnova.sk / SITA

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Požiar na Pernštejne spôsobil vážne škody

Gotický hrad Pernštejn na Morave v piatok 15. apríla 2005 horel. Požiar postihol objekt depozitáru a úplne zničil jeho strechu. Prepadli sa i stropy, takže z objektu zostali len obvodové steny. Pracovníkom štátneho hradu sa podarilo z depozitára vyniesť grafické zbierky aj časť obrazov. Zachrániť sa nepodarilo uskladnený dobový nábytok.