Festival historického šermu – III. roč.

ktorý bude na hrade Červený Kameň v dňoch 12.a 13. júla 2003.

Program festivalu

SOBOTA: od 10.00 hod – 22.30 hod.večer.
Nedeľa od 10.00 – 17.00 hod.
– divadelné scénky v podaní šermiarskych skupín – Corvus Arma, Tostabur, Cassasnova, Ctibor, Wagus, Sarus, Ursus, Aramis, Drak a iné.
– historická hudba Keltieg a hist. divadlo,
– inkvizičný proces,
– dobové tance – v podaní taneč. skupiny – Silmarion,
– vrcholom v programe je Veľká poľná bitka
– upálenie bosorky , ohňová šou – fakíri, brušné tanečnice, hltači ohňa – večer od 20.00 hod. až do 22. 30.

Mimo pódia : sokoliarsky dvor Astur s najväčšou kolekciou lietajúcich dravcov na Slovensku, historický trh dobových remesiel, mučiareň, strelnica, krčma, kúzelník, výstava rytierskych zbraní a zbroje , šašo, hry pre deti i dospelých.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Rytierske hry 2003 – Hrad Červený Kameň

Dovoľujeme si Vás pozvať na Hrad Červený Kameň, kde sa počas tohto víkendu budú konať Rytierske hry, spojené s ukážkami bojového umenia a historického šermu.
/Vstupné dospelí – 90,-Sk, deti – 60 Sk/
Návšetvníkov čaká bohatý program, okrem iného si môžete prezrieť nádherné expozície hradného paláca, unikátne priestory podzemia v sprievode našich lektorov.

Cez víkend bude na Spišskom Hrade nočný hororový program

LEVOČA 23. júna 2004 (SITA) – Nočný hororový program Dracula uvedie cez víkend sériu podujatí na Spišskom hrade, ktoré pripravilo Spišské múzeum v Levoči na spestrenie expozície počas letnej turistickej sezóny. Na najväčšom slovenskom hrade sa predstaví Skupina historických scén Locus. Program bude súčasťou nočnej prehliadky Spišského hradu v piatok a sobotu so začiatkom o 21:00. Hrad bude počas nočného vystúpenia skupiny Locus osvetlený len fakľami. Po vystúpení potom opäť zapnú nočné osvetlenie. Agentúru SITA informoval manažér kultúrnych aktivít Spišského múzea Ľuboš Petruška. Skupina Locus bude na hrade vystupovať aj počas dňa.