Beltine – festival keltskej kultúry

Obnova.sk Fotografia

Dňa 30.apríla večer o 20.00 hodine sa v priestoroch hradného areálu začne Medzinárodný festival keltskej kultúry „BELTINE“ , ktorý bude trvať celú noc až do obeda 1.mája.Počas festivalu vystúpia zahraničné hudobné skupiny z Veľkej Británie, Poľska, Česka a SR, skupiny dobových tancov – škótske , írske a bretónske tance, skupiny historického šermu. ďalej to bude výstava keltského umenia , vítanie slnka , keltská tancovačka, nočné kino, Beltinské ohne, strelnica z luku a kuší, historické remeslá, voľba Zelenej kráľovnej a Zeleného kráľa, keltské hry a súťaže, možnosť stanovania , občerstvenia a kúpy keltských suvenírov. V prípade nepriaznivého počasia sa festival presunie do unikátnych hradných pivníc..
Obnova.sk Fotografia
 V dňoch 1., 2., mája 2004./sobota – nedeľa/ je to 4.ročník Červenokamenských remeselných trhov, na ktorých sa návštevníci stretnú s výrobou a predajom všetkých druhov ľudovo-umeleckých remeselných výrobkov. Podujatie bude situované v malebnoom prostredí lipovej a gaštanovej aleji a v nepriaznivom počasí v novozrekonštruovaných priestoroch predhradia.
 Popri uvedených akciách budú mať návštevníci možnosť prehliadky hradných expozícíí, navštíviť sokoliarsky dvor Astur, povoziť sa na poníkoch , koňoch a na koči po historickom parku, navštíviť vystúpenia skupiny historického šermu Corvus Arma – Havrani.. Srdečne ďakujeme a ostávame s pozdravom
 PhDr.Ing.Hájiček Jaroslav & Kuchtová Daniela
Slovenské národné múzeum – Múzeum Červený Kameň, 900 89 Častá, Tel:/Fax: 033/6495236,
Ilustračné foto: internet

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Rytierske hry 2003 – Hrad Červený Kameň

Dovoľujeme si Vás pozvať na Hrad Červený Kameň, kde sa počas tohto víkendu budú konať Rytierske hry, spojené s ukážkami bojového umenia a historického šermu.
/Vstupné dospelí – 90,-Sk, deti – 60 Sk/
Návšetvníkov čaká bohatý program, okrem iného si môžete prezrieť nádherné expozície hradného paláca, unikátne priestory podzemia v sprievode našich lektorov.

Cez víkend bude na Spišskom Hrade nočný hororový program

LEVOČA 23. júna 2004 (SITA) – Nočný hororový program Dracula uvedie cez víkend sériu podujatí na Spišskom hrade, ktoré pripravilo Spišské múzeum v Levoči na spestrenie expozície počas letnej turistickej sezóny. Na najväčšom slovenskom hrade sa predstaví Skupina historických scén Locus. Program bude súčasťou nočnej prehliadky Spišského hradu v piatok a sobotu so začiatkom o 21:00. Hrad bude počas nočného vystúpenia skupiny Locus osvetlený len fakľami. Po vystúpení potom opäť zapnú nočné osvetlenie. Agentúru SITA informoval manažér kultúrnych aktivít Spišského múzea Ľuboš Petruška. Skupina Locus bude na hrade vystupovať aj počas dňa.