Živé sochy uvedú posledné predstavenie v tejto sezóne na Spišskom hrade

Obrázok k článku od zora.

Poslednýkrát počas tohtoročnej letnej sezóny vystúpia v sobotu 18. augusta na Spišskom hrade živé sochy. Nočné predstavenie doplnené o hudbu, tanec, šerm a laserovú šou sa začne o 20:30. Živé sochy priblížia legendu spojenú so Spišským hradom. Nočné prehliadky sa tešia veľkej obľube verejnosti, preto je lepšie sa vopred objednať.

 

Nočné predstavenia živých sôch sa začínajú o 20:30, 21:30 a 22:30e. „Prvé predstavenie je už vypredané. Kapacita prehliadky je zhruba 50 osôb,“ uviedla sprievodkyňa v hrade Alena Litecká. V piatok 24. augusta čaká milovníkov umenia ešte posledné – piate letné divadelné predstavenie, tentokrát v podaní Divadla Teatro Colorato. Ako uviedla pre agentúru SITA Dáša Uharčeková Pavúková zo Spišského múzea v Levoči, divadelné predstavenia sa na Spišskom hrade organizovali aj po minulé roky. Už štvrtý rok v rámci kultúrneho festivalu Leto na hrade organizujú divadelné piatky. „Vždy v piatok o 20:00 prinášame návštevníkom komorné divadelné predstavenia, ktoré ponúkajú iný pohľad na hradné priestory a inú atmosféru. Sú určené náročnejším divákom, ktorí si chcú vychutnať divadlo v netradičných priestoroch hradnej arkádovej chodby alebo terás horného hradu,“ priblížila Uharčeková Pavúková. Festival Leto na hrade je koncipovaný tak, aby priniesol široký výber podujatí pre všetky kategórie návštevníkov. Preto sú tu šermiari, hudba, víkendy sa skladajú z tzv. divadelných piatkov, sobotných Tajomných nocí na hrade a detských nedieľ.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Cez víkend bude na Spišskom Hrade nočný hororový program

LEVOČA 23. júna 2004 (SITA) – Nočný hororový program Dracula uvedie cez víkend sériu podujatí na Spišskom hrade, ktoré pripravilo Spišské múzeum v Levoči na spestrenie expozície počas letnej turistickej sezóny. Na najväčšom slovenskom hrade sa predstaví Skupina historických scén Locus. Program bude súčasťou nočnej prehliadky Spišského hradu v piatok a sobotu so začiatkom o 21:00. Hrad bude počas nočného vystúpenia skupiny Locus osvetlený len fakľami. Po vystúpení potom opäť zapnú nočné osvetlenie. Agentúru SITA informoval manažér kultúrnych aktivít Spišského múzea Ľuboš Petruška. Skupina Locus bude na hrade vystupovať aj počas dňa.