ENVIROFILM 2003 B. Štiavnica

SBM, Banska Štiavnica
Už tradične sa naše mesto v jeden májový týždeň (6. – 10. 5.) premení na oslavu prírody. Do nášho mesta opäť zavíta medzinárodný filmový festival Envirofilm. Okrem množstva filmov, ktoré si budú môcť účastníci podujatia vychutnať v kine Akademik, pripravilo Slovenské banské múzeum v spolupráci s Mestom Banská Štiavnica a Slovenskou agentúrou životného prostredia niekoľko zaujímavých podujatí.

V utorok 6.5. si budú môcť návštevníci mesta, ale i domáci prezrieť výstavu Mini ZOO IV., konajúcu sa v priestoroch Berggerichtu. Okrem toho, CMK Rubigall pripravilo na tento deň otvorenie výstavy s názvom Švédske okamihy.
V stredu 7.5. sa bude otvárať ďalšia výstava, tentoraz v priestoroch Kammerhofu. Názov výstavy je Voda a baníctvo a bude venovaná vode, v ktorej znamení sa tohtoročný Envirofilm ponesie.
Vo štvrtok 8.5. je štátny sviatok a v tento deň organizátori nezabudli na deti, pre ktoré sa bude v kine Akademik o 10.00 premietať rozprávka O živej vode. Po tomto predstavení bude nasledovať premietanie filmu Ja milujem, ty miluješ…
Deviaty máj sa ponesie v znamení súťaží medzi štiavnickými školami. Okrem množstva vedomostných a športových súťaží by organizátori ocenili, keby základné školy zareagovali na výzvu a pomohli vyčistiť priestor v okolí Veľkej vodárenskej nádrže a Červenej studne. Odmenou by im mali byť predstavenia sokoliarov a možnosť zajazdiť si na koni. Zároveň v tento deň pripravuje občianske združenie BS Mesačná krajina vytvorenie modelu hada z
odpadového papiera. O 16.00 sa v obradnej sieni Mestského úradu bude predstavovať nová kniha Rút Lichnerovej s názvom Rieka.
V sobotu 10.5. zakončí zaujímavý týždeň ryžovanie zlata spoločne s vystupovaním súboru Texasky, ktoré sa bude konať na Námestí sv. Trojice.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Aké podujatia chystá Slovenské banské múzeum?

Odpoveď na otázku z titulku nie je krátka. Okrem tradične širokej ponuky kvalitných výstav pripravuje SBM v spolupráci s partnermi aj ďalšie zaujímavé podujatia. Všetko začne Festival kumštu, remesla a zábavy, ktorý sa bude v tomto roku konať netradične 7. – 8. mája a bude spojený s festivalom Envirofilm, ktorý sa počas uvedeného týždňa bude konať aj v Banskej Štiavnici.

Diskusia aj o novom hoteli bude v Art Café 6. mája (B. Štiavnica)

Štiavnický život 7/2005, Rastislav Marko
Kultúrne dedičstvo – neobnoviteľný zdroj je názov diskusie, ktorá sa bude konať 6. mája o 15.00 v Art Café. Hlavnými témami budú niektoré pálčivé problémy a kauzy týkajúce sa pamiatok v Banskej Štiavnici – Kalvária, nový hotel v centre, Hellov dom, zmeny v ochrannom pásme MPR a stav ďalších pamiatok v historickom jadre.

SBM – Zlato a zlatokopi

(do 15. septembra)
V piatok 28. mája sa v priestoroch Informačného centra Geopark konala vernisáž výstavy Zlato a zlatokopi. Zaujímavá výstava, ktorú pripravili Slovenské banské múzeum a Slovenská asociácia zlatokopov prezentuje množstvo zaujímavých fotografií z rôznych zlatokopeckých podujatí.