Aké podujatia chystá Slovenské banské múzeum?

Odpoveď na otázku z titulku nie je krátka. Okrem tradične širokej ponuky kvalitných výstav pripravuje SBM v spolupráci s partnermi aj ďalšie zaujímavé podujatia. Všetko začne Festival kumštu, remesla a zábavy, ktorý sa bude v tomto roku konať netradične 7. – 8. mája a bude spojený s festivalom Envirofilm, ktorý sa počas uvedeného týždňa bude konať aj v Banskej Štiavnici. V júni sú pre návštevníkov múzea pripravené dve podujatia: Rozprávkový zámok (na Starom zámku, 12.6.) v réžii domácich ochotníkov a tradičný banícky Juniáles (19.6. v priestoroch Banského múzea v prírode). Od 10. júla až do konca augusta budú môcť návštevníci Starého zámku počas víkendu zažiť nejaké zaujímavé podujatie. Divadelné prehliadky Noc na Starom zámku sa budú konať 10., 17., a 24. júla, 7. a 14. augusta a 11. septembra. Koncom júla (30. – 31.7.) sa uskutoční tradičný Festival peknej hudby. Festival Cap á l´Est sa vlani dočkal veľmi priaznivej odozvy a aj preto bude pokračovať aj v roku 2004, tentoraz 18. – 21. augusta.

Okrem týchto podujatí pripravuje SBM aj ďalšie zaujímavé akcie, o ktorých budeme návštevníkov Obnova.sk včas informovať.

Ing. R. Marko, SBM Banská Štiavnica

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

SBM – Noc na starom zámku

(9.7., 17.7., 24.7., 7.8., 14.8., 11.9.)
Po úspechu v minulom roku sa aj v tomto roku rozhodlo Slovenské banské múzeum pripraviť pre návštevníkov mesta, ale aj Štiavničanov zaujímavé nočné divadelné prehliadky s názvom Noc na Starom zámku. Aj v tomto roku sa predstaví celá plejáda štiavnických ochotníkov.. Chýbať nebudú ani členovia skupiny historického šermu Bojník z Bojníc.

ENVIROFILM 2003 B. Štiavnica

SBM, Banska Štiavnica
Už tradične sa naše mesto v jeden májový týždeň (6. – 10. 5.) premení na oslavu prírody. Do nášho mesta opäť zavíta medzinárodný filmový festival Envirofilm. Okrem množstva filmov, ktoré si budú môcť účastníci podujatia vychutnať v kine Akademik, pripravilo Slovenské banské múzeum v spolupráci s Mestom Banská Štiavnica a Slovenskou agentúrou životného prostredia niekoľko zaujímavých podujatí.

Shakespeare na Starom zámku v Banskej Štiavnici

Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici pripravilo aj v tomto roku nočné divadelné prehliadky Starého zámku. V treťom ročníku po témach starých povestí o Banskej Štiavnici (2003) a paródií na strašidelné príbehy (2004) prišla na rad téma na prvý pohľad dramatická – Shakespeare. Ako je však na podobných podujatiach zvykom, predstavenia budú prešpikované čiernym humorom a zábavou.zámok ožije Shakespearom