Červený Kameň je v havarijnom stave, strhlo z neho strechu

Obrázok k článku

Hrad Červený Kameň v Malých Karpatoch je v havarijnom stave, silný vietor v noci zo 7. na 8. apríla 2011 strhol z hradu plechovú strechu. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ múzea na Červenom Kameni Jaroslav Hájiček. Silný nočný vietor zlikvidoval asi 350 metrov štvorcových strechy. Hájiček sa obáva, že v prípade dažďa a silného vetra sa vyduje a vytlačí plech aj na druhej strane strechy. V prípade pretrvávajúceho silného vetra alebo dažďa budú musieť strechu zafixovať lanami, prípadne prikryť umelohmotnými plachtami. Vedenie už zmobilizovalo vlastných pracovníkov aj odborníkov a snaží sa strechu opraviť. Škodu si Hájiček netrúfa odhadnúť.


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Obrázok používateľa uskalienka
Offline

http://www.pluska.sk/slovensko/regiony/z-cerveneho-kamena-strhlo-strechu...

Obrázok používateľa VKotruszova
Offline

je podla mojho nazoru najnevhodnejsia na velke plochy akychkolvek striech ... ludia su nepoucitelni. pokryvanie sice je rychlejsie, krytina je pomerne lahka, ale casto remeselne nedosledne realizovana a je jedno ci je pouzity Cu plech, ci iny. velkoplosna pasovina je najhorsie co poznam nielen z dovodu podfuknutia, ale aj tepelnych a vlhkostnych pomerov pre krovy  :-(  

Obrázok používateľa uskalienka
Offline

Škoda na hrade Červený Kameň je asi 500-tis. eur

PEZINOK/BRATISLAVA 9. mája (SITA) - Škody na streche hradu Červený Kameň v Malých Karpatoch odhaduje riaditeľ múzea Jaroslav Hájiček na 500-tis. eur. Silný nočný vietor zlikvidoval začiatkom apríla asi 350 metrov štvorcových strechy. Ako pre agentúru SITA uviedol Hájiček, finančnú pomoc pri oprave strechy ponúkol Bratislavský samosprávny kraj aj ministerstvo kultúry. Akou sumou inštitúcie prispejú budú známe až po presnej kalkulácii škody. Istá návratnosť peňazí sa podľa Hájička dá očakávať aj pri likvidácii medenej krytiny, ktorú chcú predať do zberu. Hájiček zatiaľ nevie povedať, aká suma to bude, určite sa však dá dole zo strechy 13 árov.

Voľby prehliadania komentárov

.

Mapa

Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Hrad Červený Kameň

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.