Na hrade Červený Kameň budú nočné prehliadky

Obrázok k článku

Hrad Červený Kameň v okrese Pezinok bude koncom júla vďaka divadelnej inscenácii miestom zločinu i trestu. Ako agentúru SITA informoval Ľuboš Haršány z Múzea Červený Kameň, nočné prehliadky s názvom Slepá spravodlivosť budú v sobotu 25. júla. V stredovekom súdnom procese vystúpi Emília Vášaryová ako hradná pani a herec Peter Šimun ako hlavný sudca. Počas prehliadok ľudia uvidia, ako mučili vinníka v stredoveku. Vstupy sa začínajú každú celú hodinu od 19:00 do 23:00.


Ústredným motívom diania bude hľadanie pravdy. Hoci nájsť ju sa budú snažiť takmer všetci, od veľkomožnej hradnej pani, cez celý súdny tribunál až po nemilosrdného kata, pre zbytočné nedorozumenia, neochotu i osobné spory bude odkrytie pravdy takmer neprekonateľnou prekážkou. Zapojiť sa tak budú musieť i návštevníci, ktorí sa s odsúdeným dostanú do najtajnejších priestorov hradného podzemia. Obsahovo prináša inscenácia Slepá spravodlivosť príbeh, v ktorom pôjde o život, ale svojím prevedením návštevníkov zabaví.

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Európsky dohovor o krajine

Európsky dohovor o krajine prijatý na stretnutí Rady ministrov ?lenských krajín Rady Európy 20. októbra 2000 vo Florencii po absolvovaní ratifika?ného procesu ú?inný pre Slovenskú republiky d?om 9. augusta 2005