Na hrade Červený Kameň budú nočné prehliadky

Obrázok k článku

Hrad Červený Kameň v okrese Pezinok bude koncom júla vďaka divadelnej inscenácii miestom zločinu i trestu. Ako agentúru SITA informoval Ľuboš Haršány z Múzea Červený Kameň, nočné prehliadky s názvom Slepá spravodlivosť budú v sobotu 25. júla. V stredovekom súdnom procese vystúpi Emília Vášaryová ako hradná pani a herec Peter Šimun ako hlavný sudca. Počas prehliadok ľudia uvidia, ako mučili vinníka v stredoveku. Vstupy sa začínajú každú celú hodinu od 19:00 do 23:00.


Ústredným motívom diania bude hľadanie pravdy. Hoci nájsť ju sa budú snažiť takmer všetci, od veľkomožnej hradnej pani, cez celý súdny tribunál až po nemilosrdného kata, pre zbytočné nedorozumenia, neochotu i osobné spory bude odkrytie pravdy takmer neprekonateľnou prekážkou. Zapojiť sa tak budú musieť i návštevníci, ktorí sa s odsúdeným dostanú do najtajnejších priestorov hradného podzemia. Obsahovo prináša inscenácia Slepá spravodlivosť príbeh, v ktorom pôjde o život, ale svojím prevedením návštevníkov zabaví.

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Pobočky SNM otvoria aj cez Veľkú noc

Špecializované múzea Slovenského národného múzea budú mať počas Veľkonočných sviatkov upravené otváracie hodiny. Počas všetkých štyroch voľných dní od 2. do 5. apríla bude pre návštevníkov otvorené Spišské múzeum v Levoči a Spišský hrad, Zámok Bojnice a hrad Červený Kameň. Na Veľký piatok 2. apríla bude otvorený hrad Červený Kameň a Spišský hrad od 9:00 do 16:00, Zámok Bojnice od 10:00 do 15:00, Spišské múzeum v Levoči – Mestská radnica, Dom majstra Pavla a expozícia Výtvarná kultúra na Spiši v čase od 9:00 do 17:00.