Medzinárodný festival sakrálnej hudby

Titulny obrazok blogu uzivatela: uskalienka

V Nitre sa od 12. júna do 3. júla uskutoční 21. ročník Musica Sacra – medzinárodný festival sakrálnej hudby. Vystúpia na ňom interpreti z Českej republiky, Maďarska, Veľkej Británie, Rakúska a Slovenska. Hlavným usporiadateľom festivalu je mesto Nitra, spoluorganizátorom je Kolégium piaristov Nitra. Podujatie finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR a Nitriansky samosprávny kraj. Záštitu na festivalom prevzal primátor Nitry Jozef Dvonč a nitriansky diecézny biskup Viliam Judák. Vstup na koncerty je voľný.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Dokumentačné centrum českej kultúry na Slovensku

Hana Zelinová, SNM – EM – Dokumentačné centrum českej kultúry na Slovensku
Dokumentačné centrum českej kultúry na Slovensku vzniklo v roku 1999 ako organizačná zložka Slovenského národného múzea – Etnografického múzea v Martine, na ktorého pôde vznikol projekt Analýza podielu Čechov na hospodárskom, kultúrnom a spoločenskom vývoji Slovenska.

Vandrovali hudci – medzinárodný festival dávnej hudby v Nitre

Hudobný festival “Vandrovali hudci” je venovaný hudbe 11. až 18. storočia. Konkrétna téma vždy určuje dramaturgiu programu. Vandrujúci hudci objavujú neznáme svety hudby, posilňujú si vedomie etnickej a konfesionálnej tolerancie, hudba obrusuje ostré hrany sociálneho napätia. Na festivale neuvidíte “hudcov” rozdelených na profesionálov a neprofesionálov, ani nebudete počuť hudbu “vysokú a nízku”. Hudba bola vždy súčasťou konkrétnej životnej “praxe”, vďaka čomu nadobudla nekonečné množstvo podôb, tvarov, farieb.