Bábkarský festival Modrý Kameň

VII.ročník Bábkarského festivalu Modrý Kameň je v roku 2005 venovaný nielen školám /ako každý rok/ ale i rodinám o čom svedčí bohatý sobotňajší program – tvorivé dielne, remeslá, hry, bábkové predstavenie a iné zaujímavosti.Počas troch dní sa predstavia divadelné súbory : Divadlo Maškrta, Divadlo Maska, TBD Anton Anderle, bábkarský súbor PIMPÓ.. ..tvorivé dielne na nádvorí hradu podporia fantáziu detí pri výrobe bábok, hračiek či priamo tvorbe bábkovej incenácie.. Okrem spomenutých aktivít sa uskutoční v rámci festivalu aj odborný seminár na tému ” Muzealizácia bábkového divadla ako súčasti ľudskej kultúry” ktorý by mal byť prvým krokom k spolupráci múzeí, divadiel i ostatnej odbornej bábkarskej verejnosti…

– termín konania: 23.06.2005 – 25.06.2005
– miesto konania: Hrad Modrý Kameň s barokovým kaštieľom
– organizátor: Múzeum bábkarských kultúr a hračiek
– kurátor: Ďurovová Bibiána

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Mária Molenda: Módna Európa

V rámci osláv okrúhlych výročí narodenia a smrti Bálinta Balašu /l554-l594/, významného renesančného básnika a protitureckého bojovníka, jedného z majiteľov a obyvateľov hradu Modrý Kameň, ktoré nesú spoločný názov ROK BALAŠU.

Divadlo – Vášeň, telo, hlas

DIVADLO – Vášeň, telo, hlas Výstava Divadlo – vášeň, telo, hlas prvýkrát v histórii Slovenska predstavuje divadlo v jeho najrozmanitejších historicko-spoločenských a umeleckých súvislostiach. Približuje divadelné prejavy v prelomových historických obdobiach, mapuje vznik a vývoj profesionálneho divadla na území Slovenska od roku 1920 až po súčasnosť, predstavuje historickú i novodobú architektúru divadelných budov. Divadlo ako kolektívne umenie je jedným z tých umeleckých druhov, ktoré existujú len v konkrétnom čase a priestore.

Celoslovenská sieť SNM pozýva na návštevu aj cez sviatky

Slovenské národné múzeum (SNM) počas sviatkov upraví vo svojich múzeách otváracie hodiny. Kým na Štedrý deň a v Prvý sviatok vianočný budú múzeá zatvorené, na Štefana pozýva na prehliadku hneď niekoľko múzeí. Zároveň je pre návštevníkov pripravených niekoľko podujatí, ktoré im spríjemnia sviatočné chvíle, agentúru SITA o tom informovala Markéta Plichtová z oddelenia marketingu a komunikácie SNM.