Nedeľa vo Vlkolínci bude mať bohatý program

Obrázok k článku

Najväčšie kultúrne podujatie v roku vo Vlkolínci s názvom Nedeľa vo Vlkolínci bude mať 28. júla bohatý a pestrý program. Uviedol to Ivan Šenšel z Kultúrneho domu A. Hlinku, spoluorganizátora programu. „Vrcholí sympózium umeleckých rezbárov, kedy umelci odovzdajú svoje diela. Rezbári pracujú na sochách a lavičkách z topoľového dreva, ich diela poslúžia návštevníkom Vlkolínca, ktorí môžu majstrov sledovať aj pri práci,“ konštatoval.

Program sa začína o 8:15 slávnostnou svätou omšou. „Dopoludnia predstavia folkloristi zvyky a obyčaje dolného Liptova,“ priblížil. Pre deti je o 12:30 pripravené divadelné predstavenie Perníková chalúpka. „Okrem toho deti a mládež zaujmú tvorivé dielne, ktoré budú v škole a na námestí,“ doplnil Šenšel.

Popoludní nasleduje africká bubnová šou Jamadan. „Návštevníkom priblížia strhujúce rytmy a spevy západnej Afriky. Následne sa predstavia známe slovenské country a folkové kapely Veslári a Ploštín Punk,“ dodal Šenšel.

 

 

[mailpoet_form id="1"]

Súvisiace články

Bábkarský festival Modrý Kameň

VII.ročník Bábkarského festivalu Modrý Kameň je v roku 2005 venovaný nielen školám /ako každý rok/ ale i rodinám o čom svedčí bohatý sobotňajší program – tvorivé dielne, remeslá, hry, bábkové predstavenie a iné zaujímavosti.