Nedeľa vo Vlkolínci bude mať bohatý program

Obrázok k článku

Najväčšie kultúrne podujatie v roku vo Vlkolínci s názvom Nedeľa vo Vlkolínci bude mať 28. júla bohatý a pestrý program. Uviedol to Ivan Šenšel z Kultúrneho domu A. Hlinku, spoluorganizátora programu. „Vrcholí sympózium umeleckých rezbárov, kedy umelci odovzdajú svoje diela. Rezbári pracujú na sochách a lavičkách z topoľového dreva, ich diela poslúžia návštevníkom Vlkolínca, ktorí môžu majstrov sledovať aj pri práci,“ konštatoval.

Program sa začína o 8:15 slávnostnou svätou omšou. „Dopoludnia predstavia folkloristi zvyky a obyčaje dolného Liptova,“ priblížil. Pre deti je o 12:30 pripravené divadelné predstavenie Perníková chalúpka. „Okrem toho deti a mládež zaujmú tvorivé dielne, ktoré budú v škole a na námestí,“ doplnil Šenšel.

Popoludní nasleduje africká bubnová šou Jamadan. „Návštevníkom priblížia strhujúce rytmy a spevy západnej Afriky. Následne sa predstavia známe slovenské country a folkové kapely Veslári a Ploštín Punk,“ dodal Šenšel.

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Bábkarský festival Modrý Kameň

VII.ročník Bábkarského festivalu Modrý Kameň je v roku 2005 venovaný nielen školám /ako každý rok/ ale i rodinám o čom svedčí bohatý sobotňajší program – tvorivé dielne, remeslá, hry, bábkové predstavenie a iné zaujímavosti.