Archeológ tvrdí, že objavil Aristotelov hrob

Obrázok k článku

Grécky archeológ Kostas Sismanidis  oznámil nález hrobu, ktorý by mohol patriť významnému antickému filozofovi Aristotelovi. Podľa vyjadrenia citovaného gréckou štátnou televíziou ERT, ktoré prevzala agentúra DPA, sa údajné miesto posledného odpočinku Aristotela nachádza v dnes už neexistujúcom meste Stageira, kde sa tento staroveký mysliteľ narodil.

 

Sismanidis, ktorý vedie vykopávky v oblasti Stageiry už od roku 1996, informoval o svojom náleze pri príležitosti svetového kongresu o Aristotelovi v Solúne, pričom poukázal na “silné náznaky”, že ide o hrob uvedeného filozofa. Nájdená stavba v tvare podkovy je podľa neho miestom, kam obyvatelia Stageiry na východnom brehu polostrova Chalkidiki uložili popol zosnulého Aristotela. Ten zomrel v roku 322 pred n. l. v prístave Chalkis na juhu Grécka.

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Európsky dohovor o krajine

Európsky dohovor o krajine prijatý na stretnutí Rady ministrov ?lenských krajín Rady Európy 20. októbra 2000 vo Florencii po absolvovaní ratifika?ného procesu ú?inný pre Slovenskú republiky d?om 9. augusta 2005