Obrázok k článku

Priblížia minulosť pôvodne botanickej záhrady

streda, 10. jún 2015 - 12:28
Bývalá botanická záhrada na sídlisku Prednádražie v Trnave sa zapojí do projektu Víkend otvorených parkov a záhrad, ktorý bude od piatku do nedele na celom Slovensku.
V Nitre bude celonárodná púť k Cyrilovi a Metodovi

Na Svätoplukovom námestí v Nitre sa v nedeľu od 10:00 uskutoční celonárodná púť ku cti svätých Cyrila a Metoda. Svätej omši bude predsedať apoštolský nuncius na Slovensku arcibiskup Mario Giordana.

Na Červený Kameň zavíta Festival zabudnutých remesiel

Život v stredoveku pozýva spoznať tento víkend Slovenské národné múzeum (SNM) na hrad Červený Kameň.

Výbor UNESCO schválil správu o prírodných pamiatkach SR

Členské štáty Výboru svetového dedičstva UNESCO odsúhlasili správu o stave ochrany dvoch slovenských prírodných pamiatok zapísaných na zozname svetového dedičstva.

Smolenický zámok otvorili pre verejnosť

Smolenický zámok otvorili počas letných prázdnin pre verejnosť. Otváracie hodiny sú denne od 10:00 do 18:00, vstupy do interiéru so sprievodcom sú každú hodinu.

Krvavé dejiny na hrade aj tento rok

Divadelné predstavenie na Kežmarskom hrade - Krvavé dejiny, bude aj tento rok súčasťou festivalu Európske ľudové remeslá v Kežmarku.

Našli fosíliu zvieraťa, ktoré žilo pred 500 miliónmi rokov

Tím paleontológov objavil v čínskej provincii Jün-nan fosíliu zvieraťa menom Collinsium ciliosum, ktoré žilo približne pred 515 - 518 miliónmi rokov.

Kraj zdigitalizoval vyše 8 000 pamiatok

Vyše 8 000 historických artefaktov zo siedmich múzeí v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja (PSK) nadobudlo aj digitálnu podobu.

Tajch v Banskom Studenci má novú pláž, vhodnú pre deti

Veľký Kolpašský tajch v Banskom Studenci pri Banskej Štiavnici je prvým z historických banskoštiavnických tajchov, ktorý má umelo vybudovanú pláž určenú pre deti.

Peniaze na novú SNG chcú i na projekty platené z eurofondov

Vyše tri a pol milióna eur zo svojich kapitálových výdavkov z rokov 2013 a 2014 chce ministerstvo kultúry presunúť najmä na projekty rezortu platené z eurofondov.

Katarínka otvorí dvere na sviatok sv. Cyrila a Metoda

Deň otvorených dverí na zrúcanine kostola a kláštora Katarínka pri Dechticiach bude v tradičnom termíne 5. júla na sviatok sv. Cyrila a Metoda.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.