Výstava spojila obrazy žien a mužov za takmer 50 rokov

Viedenské Múzeum moderného umenia MUMOK predstavuje na výstave Gender Check obrazy žien a mužov od 60. rokov dvadsiateho storočia až po súčasnosť. Rôzne zobrazenia maskulinity a feminity pochádzajú z 24 krajín východnej Európy a spolu sú vystavené po prvý raz. Ukazujú, ako boli na socialistických plagátoch zobrazovaní pracujúci, ako umelkyne vnímali samy seba po roku 1989 alebo aký vplyv mali tieto obrazy na súčasný pohľad na ženy a mužov.

Výstava je súčasťou šesťmesačného projektu Gender Check, ktorý bol vyhlásený pri príležitosti 20. výročia pádu Železnej opony. Záujemcovia si ju môžu pozrieť do 14. februára 2010.


Viac informácií ponúka webová stránka www.erstestiftung.org.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Vvýstava šlabikárov

V roku 100. výročia svojho založenie Šarišského múzeum pripravilo pre svojich návštevníkov množstvo kultúrnych akcií a výstav. Jednou z nich je výstava šlabikárov od 20. storočia po súčasnosť zo súkromnej zbierky Bardejovčana Štefana Peteju, ktorá bude otvorená 26.8.2003 v priestoroch Prírodovednej expozície (prednášková miestnosť) na Rhodyho ulici v Bardejove.

Bojnický oltár a maľby Hložníka v GMB už len do piatku

BRATISLAVA 30. mája 2004 (SITA) – Unikátne výstavy – Bojnický oltár a Vincent Hložník: Obrazy 1941-1949 vystavuje Galéria mesta Bratislavy (GMB) už len do piatku. Vzácne dielo florentských majstrov 14. storočia a 72 malieb majstra slovenskej moderny si priaznivci výtvarného umenia môžu pozrieť denne od pondelka do piatku v Pálffyho paláci na Panskej 19 denne okrem pondelka od 11:00 do 18:00.