Vo Versailles vystavovali súčasné americké umenie

11. septembra 2008 – Mramorová socha francúzskeho kráľa Ľudovíta XIV. vo Versailles sa delí o priestor so sochou Michaela Jacksona a jeho domáceho šimpanza Bubblesa. Dnes sa začala výstava súčasného amerického umelca Jeffa Koonsa, ktorý zmenil výzor bývalého kráľovského dvora. Až do 14. decembra tu budú vítať návštevníčky a návštevníkov balóny so zvieracími tvarmi a iné bláznivé výtvory. S neobyčajnou výstavou, ktorá doplnila diela tradičnej kultúry, nesúhlasili všetci obyvatelia. Pri uvedení výstavy bola pred zámkom skupina asi 30 protestujúcich.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Vydražia Warholov portrét Michaela Jacksona

V New Yorku vydražia portrét zosnulého Michaela Jacksona, ktorý v roku 1984 namaľoval Andy Warhol. Ešte predtým ho však vystavia v londýnskom British Music Experience v O2 Arene, kde mal Jackson v júli odštartovať sériu 50 comebackových koncertov. “Tento portrét Andyho Warhola spája nesporného Kráľa Pop Artu s nesporným Kráľom Popu,” uviedla v mene predávajúceho Janet Lehr. Ako dodala, portrét vznikol “na vrchole ich kariér a je oslavou dvoch úžasných talentov v dejinách globálnej kultúry”.

Socha/Objekt – Salón výtvarníkov Trnavského kraja

Galéria Jána Koniarka v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom v Trnave a Záhorskou galériou v Senici pozýva na vernisáž kolektívnej výstavy umelcov trnavského regiónu SOCHA/OBJEKT, ktorá sa bude konať vo výstavných priestoroch Synagógy – Centra súčasného umenia na Halenárskej ulici v Trnave v utorok 28. júna 2005 o 17.00 hod.