V Egypte objavili pozostatky starovekého mesta

Americkí archeológovia z Yale University objavili v jednej z egyptských oáz pozostatky 3500 rokov starého mesta, ktoré sú o približne tisíc rokov staršie než ostatné zachované sídla v tejto oblasti. Oznámili to predstavitelia egyptského ministerstva kultúry.
Tím vedcov pod vedením Johna Darnella strávil uplynulý rok vykopávkami v oáze Kharga vzdialenej viac ako 500 kilometrov južne od Káhiry. Podľa ich slov slúžilo toto mesto predovšetkým na produkciu chleba pre armádu, pretože množstvo nájdených pecí a skladov bolo oveľa väčšie, než mesto s niekoľkými tisíckami obyvateľov potrebovalo. Okrem skladov objavili archeológovia aj pozostatky tehlových budov podobných tým, ktoré sa našli východne v údolí Nílu. Na základe toho vedci predpokladajú, že tieto dve oblasti boli v úzkom kontakte.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Objavili najstaršie vysokohorské sídla

Novozélandskí a austrálski archeológovia objavili na východe Papuy-Novej Guiney v nadmorskej výške 2000 metrov pozostatky siedmich táborísk, pričom vek najstaršieho z nich určili na 49-tisíc rokov. Tým sa toto miesto stalo vôbec najstarším známym vysokohorským sídlom v histórii ľudstva.