Staré betlehemy v Starom zámku v B. Štiavnici

Autor: Rastislav Marko
Vo štvrtok 25. novembra bola v priestoroch Starého zámku slávnostne otvorená výstava Vianoce v Starom zámku.Tento každoročný počin priťahuje do starobylých priestorov banskoštiavnického hradu stovky návštevníkov, ktorí sa prichádzajú pokochať umením štiavnických rezbárov a maliarov a ich produktov – betlehemov, maľovaných salašov a hračiek. Keďže vlani sa výstava mimoriadne konala v Maďarskom Kecskeméte, jej tohtoročný návrat iste poteší nielen vekom najmladších. Výstava bude trvať do konca januára 2005. Kolektív zamestnancov SBM Vás na ňu srdečne pozýva v decembri počas celého týždňa od 8.00 hod. do 16.00 hod. (posledný vstup o 15.00 hod.)

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

SBM – Vianočná výstava

(25.11. 2004 – 30.1. 2005)
Starý zámok,
otvorené pondelok – piatok 8.00 – 16.00
Vianočná výstava je tradičným podujatím, ktoré pripravuje Slovenské banské múzeum v priestoroch Starého zámku vždy z príležitosti blížiacich sa Vianoc.

Aké podujatia chystá Slovenské banské múzeum?

Odpoveď na otázku z titulku nie je krátka. Okrem tradične širokej ponuky kvalitných výstav pripravuje SBM v spolupráci s partnermi aj ďalšie zaujímavé podujatia. Všetko začne Festival kumštu, remesla a zábavy, ktorý sa bude v tomto roku konať netradične 7. – 8. mája a bude spojený s festivalom Envirofilm, ktorý sa počas uvedeného týždňa bude konať aj v Banskej Štiavnici.

Starý zámok ožije strašidelnými prehliadkami

Autor: Rastislav Marko
O kvalitách štiavnických hercov sa mohli naposledy presvedčiť Štiavničania a návštevníci mesta počas júnového Rozprávkového zámku. Aj keď toto podujatie bolo určené predovšetkým deťom, na svoje si prišli aj starší – herci totiž neraz do rozprávkových príbehov zakomponovali im vlastné humorné vložky, určené pre dospelých. Preto asi všetkých poteší, že sa so štiavnickými ochotníkmi budú môcť stretnúť aj počas leta, kedy začne písať svoju históriu už druhý ročník nočných divadelných prehliadok s názvom Noc na Starom zámku.

Shakespeare na Starom zámku v Banskej Štiavnici

Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici pripravilo aj v tomto roku nočné divadelné prehliadky Starého zámku. V treťom ročníku po témach starých povestí o Banskej Štiavnici (2003) a paródií na strašidelné príbehy (2004) prišla na rad téma na prvý pohľad dramatická – Shakespeare. Ako je však na podobných podujatiach zvykom, predstavenia budú prešpikované čiernym humorom a zábavou.zámok ožije Shakespearom