Spišský hrad ponúka divadlá i nočné prehliadky

Obrázok k článku

Spišský hrad ponúka aj počas tohto leta víkendy s pestrým programom venovaným dospelým i deťom. V piatok sú to divadelné predstavenia, soboty sú venované nočným prehliadkam hradu a nedele si môžu na hrade vychutnať osobitne deti. Najnavštevovanejší hrad v roku 2016 si vlani pozrelo rekordných viac ako 209-tisíc návštevníkov.
 

Včera sa na hrade predstavilo Divadlo Kontra s predstavením Howie a Rookie. O týždeň neskôr to bude divadlo Teatro Colorato s dvoma vtipnými jednoaktovkami Mister Taylor a Bubáci, ktoré sa na hrad vráti aj 11. augusta, a to s komédiou o rozličných tvárach pokrytectva s názvom Measure for measure. Začiatok predstavení je o 20:00.

 

Od 1. júla funguje na hrade aj program Tajomné noci, a to každú sobotu so začiatkom o 20:30. Nočné prehliadky hradu plné legiend a tajomnej atmosféry ponúkajú stretnutia so živými sochami, doplnené sú o šermiarske vystúpenia či ohňovú šou.

 

Nedele na hrade patria deťom. Už najbližšiu nedeľu, 16. júla, ponúkne hrad divadelné predstavenie Zbojnícka kráľovná, s ktorým sa predstaví Divadlo Portál. Posledná júlová nedeľa bude patriť divadelnému predstaveniu o Martinkovi Klingáčovi. Predstaveniami budú aj v auguste. Hrad okrem toho ponúkne aj program pre dievčatá s názvom Škola princezien, a to 13. augusta, informovalo SNM-Spišské múzeum v Levoči na svojej internetovej stránke.

 

Spišský hrad je jedným z najrozsiahlejších stredovekých hradov Európy, vznikol na prelome 12. a 13. storočia. Od roku 1993 je zapísaný v Zozname svetového dedičstva UNESCO.

 

Obrázok k článku

Obrázok k článku

 

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články