Rímske Koloseum sprístupnia pre turistov aj v noci

Rímske Koloseum si budú môcť návštevníci pozrieť už aj v noci. Od 21. augusta do 23. októbra sa uskutočnia špeciálne sobotňajšie prehliadky pre skupiny maximálne 40 ľudí. Počas siedmich sobôt si slávnu taliansku pamiatku budú môcť turisti pozrieť v sprievode archeológa a to od 21:00 do polnoci. Koloseum je pre návštevníkov bežne prístupné iba v denných hodinách, no minulý rok predstavitelia mesta začali aj s nočnými prehliadkami, na ktoré tento rok nadviazali.
Koloseum, jeden zo siedmich Nových divov sveta, sú ruiny veľkého amfiteátra v centre talianskej metropoly. Takmer dvetisíc rokov starú pamiatku každý rok navštívi asi štyri až päť miliónov turistov. V ruinách sa uskutočnilo aj viacero spoločenských udalostí. Napríklad v roku 1990 tu spoločne vystúpili Luciano Pavarotti, Placido Domingo a José Carreras.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Po 1 500 rokoch ožilo Koloseum

Koloseum, obrovský amfiteáter v centre Ríma postavený takmer pred dvoma tisícročiami, opäť slúži pôvodnému účelu – po 15 storočiach odmlky v ňom bola v stredu uvedená tragédia Kráľ Oidipus .
Koloseum, najväčší amfiteáter antického sveta, dal postaviť cisár Vespasianus. Bolo miestom gladiátorských zápasov, simulovaných „námorných“ bitiek i popráv prvých kresťanských mučeníkov. Počas vodných predstavení bola aréna zatopená. Stupňovité hľadisko malo 80 radov a kapacitu až 75 000 miest…