Piatkovú Noc s Andersenom venuje knihám 4 100 detí

Spolu 4 100 detí prespí v piatok 26. marca 2010 v noci v 121 slovenských knižniciach a školách v rámci Noci s Andersenom. Do medzinárodného podujatia na podporu čítania detí sa zapájajú knižnice v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku, Nemecku, Rakúsku či v Slovinsku. Počas tohtoročnej Noci s Andersenom sa vo všetkých zúčastnených krajinách očakáva účasť vyše 30-tisíc detí. Agentúru SITA o tom informovala Silvia Stasselová, predsedníčka Spolku slovenských knihovníkov, ktorý je koordinátorom podujatia na Slovensku.

Mediálnym partnerom Noci na Slovensku je Slovenský rozhlas, jeho prvý okruh Rádio Slovensko. Rádio Slovensko sa pri tejto príležitosti od piatkového až do sobotňajšieho rána zmení na rozprávkové rádio. Vysielať bude rozprávky, ktoré si želali deti, reportáže z knižníc a zaujímavé rozhovory o význame čítania nielen detí. Informačný charakter jeho vysielania pritom ostane zachovaný.


Noc s Andersenom sa koná už desiaty rok pri príležitosti narodenín Hansa Christiana Andersena. Pôvodný nápad vznikol v hlavách detských knihovníčok Hanky Hanáčkovej a Mirky Čápovej z Knihovny B. B. Buchlanova v Uherskom Hradišti. Ujal sa veľmi dobre a následne rozšíril aj do knižníc v ďalších krajinách.


Ďalšie informácie o Noci s Andersenom na Slovensku možno nájsť na internetovej adrese: http://www.infolib.sk/index/podstranka.php?typ=3&id=28&idm=0&prm1=3&prm2=1&prm3=3103.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Hrad ožije rozprávkami

Ľubovniansky hrad ožije rozprávkami. Ľubovnianske múzeum pripravilo pre žiakov základných škôl tradičné podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa detí – Vstúpte s nami do rozprávky.