Umeleckí rezbári budú súťažiť na medzinárodných majstrovstvách

Obrázok k článku

Jánska dolina opäť privíta majstrov motorových píl na podujatí Drevené kráľovstvo. Tí od 14. do 16. septembra predvedú pred kolibou Strachanovka svoje umenie v rámci medzinárodných rezbárskych majstrovstiev, informovala médiá manažérka pre komunikáciu a PR Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Katarína Šarafínová.

 

„V každom ročníku je iná téma vyrezávania. Tentoraz uvidia návštevníci Jánskej doliny drevených rytierov. Budú ich vyrezávať šiesti rezbári zo Slovenska, Česka a Poľska, pričom použijú takmer osem kubíkov dreva,“ približuje podujatie marketingová manažérka Koliby Strachanovka Lucia Melnová.

 

Divácky najatraktívnejšia časť programu je podľa Šarafínovej súťaž v rýchlorezbe. Tá sa začne v sobotu. Umeleckí rezbári sa pokúsia za 40 minút vytvoriť ďalšie krásne diela, ktoré budú následne predmetom dražby. „Tak ako v minulých rokoch, aj teraz prispejeme na dobročinné účely. Pomôžeme chlapcovi so svalovou dystrofiou. V minulom roku sme prispeli čiastkou 3 450 eur nevidiacim a slabozrakým deťom a verím, že teraz vyzbierame ešte viac peňazí,“ povedal organizátor podujatia Ján Strachan.

 

Pre deti sú pripravené rôzne atrakcie, v sobotu vystúpi folklórny súbor Kečera z Jakubian, step súbor Karolínka zo Zuberca, divadlo Teáter Komika a kultúrny program uzavrie prešovský Dixieland so skladbami tradičného džezu.

 

Drevorezbári v minulom roku napríklad vyrezali lyžicu, ktorá má svoje miesto v Knihe slovenských rekordov vďaka svojej veľkosti.

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články