Návštevnosť pamiatok a kultúrnych zariadení v Bardejove chcú do jesene vrátiť na úroveň spred pandémie

dukla

Pandémia koronavírusu a obmedzujúce opatrenia zdecimovali cestovný ruch aj v rámci Oblastnej organizácie cestovného ruchu Šariš – Bardejov. Uviedol to jeho riaditeľ Radomír Jančošek, ktorý verí, že po májovom otvorení kultúrnych zariadení sa do jesene podarí návštevnosť miestnych múzeí a pamiatok vrátiť na úroveň spred pandémie.

Ako príklad uviedol návštevnosť Šarišského múzea v Bardejove, ktoré v roku 2019 navštívilo 53 100 návštevníkov. V roku 2020 ich bolo už len 33 222. „Múzeá boli do polovice tohtoročného apríla zatvorené a návštevníci len teraz začínajú chodiť do múzea. Odhadom ide o niekoľko stoviek návštevníkov. Podobne nepriaznivo sa vyvíjala aj návštevnosť na Dukelskom bojisku a pamätníkov na Dukle a vo Svidníku,“ uviedol Jančošek.

Podľa neho má región severovýchodného Slovenska čo ponúknuť. „Od histórie, kultúry, podujatí, športových aktivít, cyklotrás, až po relax a kúpeľnú liečbu v Bardejovských Kúpeľoch,“ skonštatoval Jančošek. Pripomenul, že Šarišské múzeum Bardejov a jeho expozície v Bardejove a Bardejovských Kúpeľoch sú počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny otvorené od 1. mája do 30. septembra. Skanzen v Bardejovských Kúpeľoch je prístupný každý deň v týždni, aj v pondelok. Ostatné expozície iba v dňoch utorok až nedeľu, výnimkou sú vopred nahlásené skupinové návštevy.

Od 4. mája je sprístupnená centrálna expozícia Múzejného oddelenia Vojenského historického múzea vo Svidníku. Od 11. mája je sprístupnená aj Vyhliadková veža na Dukle v katastri obce Vyšný Komárnik (okres Svidník). Dukelské bojisko a pamätníky na Dukle a vo Svidníku sú národné kultúrne pamiatky venované historickým udalostiam, ktoré sa odohrali počas 2. svetovej vojny.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Odpovede