Najkrajšie knihy Slovenska sú v Ríme

Po Bologni sa výstava slovenskej detskej knihy a ilustrácie Najkrajšie knihy Slovenska presunula do ďalšieho talianskeho mesta. Tentoraz ju hostí Múzeum pre deti Explora v Ríme. Podľa informácií ministerstva zahraničných vecí prehliadku Domu umenia pre deti a mládež v Bratislave Bibiana navštívi v talianskej metropole denne asi 400 ľudí.
Do 17. ročníka prehliadky Najkrajšej knihy Slovenska sa do siedmich kategórií prihlásilo 139 titulov. Medzi tohtoročnými laureátmi boli napríklad Kamil Peteraj a Toto je moja reč, kuchárska kniha Jaroslava Žídeka Šéfkuchár v paláci, Lastovičie rozprávky Stanislava Štepku či Matematika pre 9. ročník špeciálnych základných škôl.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Rozprávková známka s ilustráciou Albína Brunovského

Slovenská pošta vydáva poštovú známku s ilustráciou “Meluzína Jozefína” od Albína Brunovského z Modrej knihy rozprávok. Známka, ktorej motív vybral Daniel Brunovský, syn jedného z našich najvýznamnejších ilustrátorov, zobrazuje Bratislavský hrad obklopený štyrmi rozprávkovými bytosťami. Slávnostná inaugurácia známky sa uskutočnila 28. mája 2010 pri príležitosti otvorenia výstavy “Albín Brunovský v zrkadle času” v galérii aktualít GMB v Pálffyho paláci v Bratislave.

Kniha: Banská Štiavnica – Slovensko

Informácia z marca 2003.
Mesto pod Paradajzou bude mať onedlho novú celofarebnú reprezentačnú, obrazovú publikáciu, ktorá vychádza v edičnom rade: Mesta Slovenska. V tomto rade doteraz vyšli knihy o Bratislave, Banskej Bystrici, Nitre, Zvolene a Poprade. Kniha bude mať dve časti: V prvej predstavia autori Banská Štiavnicu, perlu slovenských miest. Z Banskej Štiavnice to budú fotografie Starého mesta, obidvoch hradov, kostolov, Klopačky, múzeá v prírode a iných pamiatok.

Publikácia GOTIKA najkrajšou knihou roka 2003

Publikácia GOTIKA z dielne Slovenskej národnej galérie a Vydavateľstva Slovart sa stala najkrajšou knihou roka 2003
V posledných desaťročiach sa zásluhou nových objavov podarilo sprístupniť dosiaľ neznáme diela gotického umenia alebo po reštaurátorských zásahoch podstatne skorigovať predchádzajúce názory na ich miesto v dejinách európskej kultúry.