Letná brigáda na hrade Uhrovec

Prebieha od 8.8.2003 až do 31.8.2002. Je to už tretí ročník tejto nezabudnuteľnej akcie. Radi privítame nových záujemcov, ktorí by chceli pomôcť tomuto nádhernému hradu. Ubytovanie bude priamo na hrade. Na dolnom nádvorí bude stáť veľký stan pre 10 ľudí, stany si samozrejme môžete priniesť aj svoje. Stačí však len spacák a karimatka.

Strava je zabezpečená. Ak chcete na jedenie špecialitky, prineste si aj svoje jedlo, alebo nejaký dobrý recept. Dedina je vzdialená cca 25 min peši, je tam krčma a potraviny. Na hrad prineste vodu, tá sa zíde vždy.

Práca? Bude sa murovať a tesárčiť. Hrad sa dočkal po 4 rokoch príprav a vybavovaní aj pre laikov viditeľných zmien – vymurovali sa diery v murive a provizórne sa zastrešili dva najohrozenejšie objekty – kaplnka a románska veža.

Ak máte záujem, pošlite mail, alebo telefonujte, SMSkujte:

Peter Horanský, haraburda@centrum.sk, 0905/519 579

Kocka – Miro Matejka, kocka@hotmail.sk, 0908/112 130

Mazo – Robo Mazánik, mazanik@centrum.sk, www.zamky.sk

Pozor: od 8.8. posielajte na tieto čísla radšej SMS správy ak sa nedovoláte, pretože na hrade máme slabší signál.

Ďakujeme.

Zdroj: http://wpublisher.sk/hrady/index.php?ID=196

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Workshop: Kaverny narušujúce statiku hradných múrov

Májový víkend 13. – 15. sa na Lietavskom hrade uskutoční štvrtý medzinárodný Workshop, ktorého téma je : Kaverny narušujúce statiku múrov. Počas tejto akcie budú dobrovoľníci oboznámený, akým spôsobom sa majú murovať tieto kaverny, z akého dôvodu vznikajú a prečo je potrebné ich zo statického hľadiska postupne odstraňovať.