Košický kraj opätovne odkúpi Turzovské kúpele za 346-tisíc eur

Košický samosprávny kraj (KSK) opätovne odkúpi Turzovské kúpele za 346-tisíc eur a plánuje aj ich komplexnú obnovou. Krajskí poslanci o tom rozhodli na dnešnom zasadnutí zastupiteľstva KSK. Po rekonštrukcii by objekty mali slúžiť na kúpeľné a ubytovacie účely, v areáli by sa malo nachádzať aj stravovacie zariadenie.

Objekt patril v rokoch 2002 až 2011 do majetku kraja, župa ho využívala ako školu v prírode. V roku 2007 zariadenie vyradili zo siete škôl a školských zariadení, v roku 2011 ho bývalé vedenie kraja predalo súkromnému vlastníkovi. Odvtedy kúpele chátrajú a kedysi obľúbená destinácia je dnes nevyužívaná. Súčasný majiteľ požadoval na začiatku rokovania sumu 750-tisíc eur. Predložil viacero znaleckých posudkov, pričom najnižší z nich bol v hodnote 420-tisíc eur. Košický samosprávny kraj si dal vypracovať vlastný znalecký posudok, ktorý ohodnotil nehnuteľnosť na 346-tisíc eur.

„Gelnica patrí medzi najmenej rozvinuté okresy, je to jedna z hladových dolín nášho kraja. Od projektu rekonštrukcie Turzovských kúpeľov si sľubujeme obnovu cestovného ruchu v tejto lokalite a vytvorenie nových pracovných miest. Táto investícia by zároveň pomohla znížiť regionálne rozdiely, a práve to je podľa zákona jedna z kompetencií samosprávneho kraja,“ uviedol ešte skôr predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Do múru podkrovia múzea uložili odkaz budúcim generáciám

Časovú schránku s odkazmi pre budúce generácie uložil vo štvrtok 24. septembra 2009 predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa a riaditeľ Východoslovenského múzea Róbert Pollak k jednému z nosných múrov podkrovia budovy Východoslovenského múzea, ktorá prechádza rozsiahlou rekonštrukciou. V schránke je uložený náčrt pôdorysu pôvodnej budovy múzea, kópia pôvodnej zakladacej listiny z konca 19. storočia a novej zakladacej listiny.

Odpovede