Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Socha slobody

(trochu omylu, veľa driny, trochu slávy…)

Obnova.sk Foto

11 dotykov. 11 starých fotografií, ktoré zrejme po rokoch ležania v nie veľmi prívetivom prostredí kaštieľa vo Svätom Antone nahlodal nemilosrdný zub času a … A potom sa stal malý zázrak.

Betsabe prijima Davidove dary – Dcery krala Lykomeda?

Slovenska narodna galeria kupila do svojich zbierok roku 1973 z prazskeho sukromneho majetku obraz, ktory do odborneho inventara zapisali ako Betsabe prijima dary krala Davida (0 4345). Nesignovane a nedatovane rozmerne dielo (157×158,5 cm, olej na platne) pripisal vtedy dr. K. Vaculik neznamemu benatskemu maliarovi zo 17. – 18. storocia. Kompozicia nebola v najlepsom stave: skrakelovana, miestami uvolnena malba a evidentne premalby navodzovali dokonca hypotezu, ze ide iba o neskorsiu kopiu benatskej skoly….

PHARE

Seriál: Štrukturálne fondy (2 z 3)
Program PHARE (Poland and Hungary Assistance for Restructuring of Economies) je momentálne hlavný zdroj finančnej a technickej pomoci krajinám strednej a východnej Európy. Vznikol rozhodnutím ministrov EÚ v decembri 1989 ako program podpory hospodárskych a politických zmien v Poľsku a Maďarsku. Program PHARE sa začal uplatňovať v januári 1990, keď bolo zrejmé, že ho budú potrebovať aj ostatné krajiny strednej a východnej Európy.

Odpovede