V Holandsku verejnosť zaplatila reštaurovanie obrazu Napoleona

Obrázok k článku (codart.nl)

Amsterdamské múzeum vyzbieralo od verejnosti viac než 50-tisíc eur na reštaurovanie 198-ročného obrazu Napoleonov vstup od belgického maliara Matthieua van Breeho. Umelec zobrazil Napoleona Bonaparteho obklopeného starostami mestských častí Amsterdamu, ktorí ho vítajú v metropole a podávajú mu strieborné kľúče od mestských brán.

“Máme 340 darcov, ktorí prispeli sumami od desať do 25-tisíc eur,” uviedla hovorkyňa múzea Martine Willekens. “Potrebovali sme peniaze, tak sme požiadali záujemcov, aby sa na reštaurovaní podieľali takýmto spôsobom,” dodala. Podľa hovorkyne bola zbierka, ktorá sa začala v októbri pri príležitosti dvestého výročia generálovho vstupu do Amsterdamu, obrovským úspechom a podobnú iniciatívu by múzeum uvítalo i v budúcnosti.  

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Európsky dohovor o krajine

Európsky dohovor o krajine prijatý na stretnutí Rady ministrov ?lenských krajín Rady Európy 20. októbra 2000 vo Florencii po absolvovaní ratifika?ného procesu ú?inný pre Slovenskú republiky d?om 9. augusta 2005

Odpovede

 1. Škoda, že SITA nerozlišuje

  Škoda, že SITA nerozlišuje “reštauráciu” a “reštaurovanie” (“restaurant” a “restoration”)…

 2. vdaka Palo, opravene!! text

  vdaka Palo, opravene!! text som precitala letmo, no v nadpise mi stale nieco nesedelo :) ibaze ja myslou stale v kuchyni, dohanam z tyzdna zameskane… cas vianocny a patri sa napiect dobroty… taaak toto by sa na nasej stranke stavat nemalo – ospravedlnujem sa!!

   

 3. Ako s avola restuarator ktory

  Ako s avola restuarator ktory sa specializuje na restautrovanie resttauracii? Reštauroter?

Comments are closed.