Obrovský živý Monetov obraz

Približne 1 250 ľudí vytvorilo v sobotu 5. júna 2010 vo francúzskom meste Rouen kópiu jedného zo série obrazov impresionistického maliara Clauda Moneta zobrazujúceho katedrálu v tomto historickom meste. Účastníci projektu s názvom Monet vu du ciel (v preklade Monet viditeľný z oblohy) zodvihli nad hlavy jednotlivé diely obrovskej kópie obrazu, ktorého celková plocha dosiahla 600 metrov štvorcových. Tento projekt bol súčasťou slávnostného otvorenia festivalu impresionistického umenia, ktorý v Rouen potrvá celé leto. Celý pokus o vytvorenie obrazu zaznamenali z helikoptéry, aby mohol byť zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov ako najväčší živý obraz na svete.


Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

V Sao Paule vybudujú kópiu Šalamúnovho chrámu

V brazílskom meste Sao Paulo plánuje Univerzálna cirkev Božieho kráľovstva v priebehu najbližších štyroch rokov postaviť kópiu Šalamúnovho chrámu, ktorý stál v starovekom Jeruzaleme. Projekt, ktorého realizácia vyjde na približne 200 miliónov brazílskych reálov (v prepočte asi 88 miliónov eur), už schválilo aj vedenie mesta. Stavba s pôdorysom 126 krát 104 metrov a výškou 55 metrov bude mať 12 poschodí s kapacitou až 10-tisíc ľudí. Postavia ho z kameňov, ktoré opracujú rovnakým spôsobom ako tomu bolo v rokoch 966 až 950 pred naším letopočtom pri stavbe pôvodného chrámu.

Claude Monet – Maliar

Claude Monet (1840 – 1926) bol jeden z hlavných predstaviteľov impresionizmu.. Narodil sa v Paríži, detstvo prežil v Normandii a neskôr sa usadil v Giverny. Po celý život miluje prírodu. Kvetiny sú súčasťou jeho života i tvorby.