Haraburdy

Asi každý z nás sa už dostal do situácie, že si kúpil nový nábytok, alebo inú potrebnú vec a nevedel čo spraviť s pôvodným vybavením. Vyhodiť? Zničiť? Či nebodaj spáliť? Nie!!!! Niektorí z nostalgie uskladňujú použité veci na padlášoch, v šopách či iných priestoroch, ktoré sa z času na čas zaplnia a nastane čas veľkého upratovania.

Skúste sa zamyslieť nad vecami, ktoré takto ležia u Vás doma. Myslíte si, že máte doma nejaké užitočné vaci? Ak áno, a vy ich naozaj nepotrebujete, doneste ich na prvý bazár (ne)potrebných vecí. Prečo by ste mali vyhadzovať niečo, čo môžete predať, alebo vymeniť s ľuďmi, ktorí možno práve Vaše haraburdy potrebujú.
Slovenské banské múzeum Vás srdečne pozýva do nádvoria Kammerhofu v dňoch 27 – 29. 7. 2006. Okrem možností „zbaviť“ sa nepotrebných vecí, Vám ponúkame možnosť v dňoch 27. a 28. 7. v čase od 12:00 – 14:00, ohodnotiť Vaše obrazy odborníkom – kunsthistorikom. Naši konzervároti vám zároveň poradia, ako ochrániť  a zrenovovt starý nábytok, či kov. Účasť na podujatí je bezplatná. Viac informácií získate na telefónnom čísle 045/694 94 51. Naplňte spolu s nami odkaz lokálnej Agendy 21: redukuj, znovu používaj, recykluj.

Zdroj: pre www.obnova.sk Ing. M. Pálka, Ing. R. Marko

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Prvé Banskoštiavnické vianočné trhy

Autor: Rastislav Marko
Slovenské banské múzeum pripravuje pre všetkých Štiavničanov, ale aj návštevníkov mesta na záver roka milé prekvapenie. V priestoroch najväčšieho stavebného komplexu v meste – Kammerhofu – sa uskutočnia prvé Banskoštiavnické vianočné trhy.

Dni európskeho kultúrneho dedičstva v Martine

V dňoch od 11. – 15. 9. 2003 budú prebiehať v Martine Dni európskeho kultúrneho dedičstva, ktorého hlavným organizátorom je Slovenské národné múzeum – Etnografické múzeum. Mesto Martin ako spoluorganizátor akcie pozval zástupcov partnerských miest a pripravil samostatné sprievodné podujatia.