FESTIVAL KUMŠTU, REMESLA A ZÁBAVY

6. ročník, miesto konania: STARÝ ZAMOK Banska Štiavnica, 23. – 24. máj 2003 (piatok, sobota), 9,00 – 17,00 hod. Program:
ukážky celých remeselných techník a postupov pri výrobe tradičných výrobkov súčasnými remeselníkmi s dôrazom na historické tradície banskoštiavnického regiónu – kováčstvo, výroba hlinených fajok, betlehemárstvo, pečenie tradičných medovníkov v drevených formách, maľba na sklo, vkladačky do fliaš… spolu s ďalšími remeslami – hrnčiarstvo, tkáčstvo, košíkárstvo, drotárstvo, výroba sudov a pod.

prehliadka expozícií Starého zámku, v rámci ktorých je možné odskúšať si staré remeslá na vystavených muzeálnych exponátoch (kováčstvo, výroba hlinených fajok, streľba zo starých zbraní, mletie obilia, tradičná príprava jedál a nápojov, tkanie, rezbárstvo …) ukážky remeselných prác žiakov banskoštiavnického regiónu – kovotepectvo, rezbárstvo, tkáčstvo, paličkovaná čipka …
dramaticko-hudobné pásma, módne prehliadky žiakov a študentov banskoštiavnických škôl (len v piatok)
divadelné predstavenie ZUŠ (len v sobotu)
sokoliari, jazda na koni, streľba z kuše, stredoveké mučenie, popravy
historický šerm
bábkové divadelné predstavenie
banskoštiavnický banícky orloj 12,00 hod., 14,00 hod., 16,00 hod.
štiavnický Nácko
folklórny súbor Sitňan (len v sobotu)
domáce zvieratá v záhradách Starého zámku
predaj výrobkov, jarmok pod hradbami, občerstvenie
starozámocký guláš, tradičné párance

Vstupné: deti do 6 rokov zdarma
dôchodcovia, deti a študenti do 18 rokov 30,- Sk, dospelí 60,- Sk
V predpredaji do 15. 5. 2003 deti a študenti 10,- Sk, dospelí 50,- Sk

Kontakt: Slovenské banské múzeum
Starý zámok
Starozámocká 10
969 00 Banská Štiavnica, tel. 045/691 3113, fax. 045/692 0761
e-mail:sbm@muzeumbs.sk, web: www muzeumbs.sk

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Deň múzeí: Vlastivedné múzeum Hanušovce nad Topľou

Svetlo v tme – prehliadka expozícií múzea pri svetle lampy, nočný výstup na blízky stredoveký hrádok v Medziankach, čítanie z pripravovanej publikácie o ranobarokovom kaštieli – sídle múzea, koncert vážnej hudby, chytanie netopierov v blízkosti múzea, stredoveké šľachtické rody v regióne – čítanie v dobovom kostýme, netopier – symbol vampírstva – populárno-odborná, veselo-vážna prednáška, povesti o regióne – čítanie pri svieci, ľudové zvyky v etnografickej expozícii – varenie „nápoja lásky“

Aké podujatia chystá Slovenské banské múzeum?

Odpoveď na otázku z titulku nie je krátka. Okrem tradične širokej ponuky kvalitných výstav pripravuje SBM v spolupráci s partnermi aj ďalšie zaujímavé podujatia. Všetko začne Festival kumštu, remesla a zábavy, ktorý sa bude v tomto roku konať netradične 7. – 8. mája a bude spojený s festivalom Envirofilm, ktorý sa počas uvedeného týždňa bude konať aj v Banskej Štiavnici.