Cesta osamelého pútnika – Peter Maruňák

Obnova.sk Fotografia

Slovenské národné múzeum v Martine Vás srdečne pozýva dňa 3. februára 2005 o 16. hodine na otvorenie autorskej výstavy “Cesta osamelého pútnika” pri príležitosti nedožitého 50. výročia narodenia umelca Petra Maruňáka.Výstava sa uskutoční v galerijných priestoroch SNM v Martine, Malá hora 2. Otvorené denne okrem pondelka od 9,00 do 17,00 hodiny. Výstava potrvá do 31. marca 2005.

Obnova.sk Fotografia

Redakcia Obnova.sk spomína na tohto výborného maliara s úctou. Keby nebolo jeho portál Obnova.sk by pravdepodobne dnes neexistoval. V prípade že sa nám to podarí navštívime vernisáž výstavy a pripravíme reportáž.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

VÝROČNÁ SPRÁVA SNK za rok 2000

4 ČINNOSTI (PRODUKTY) ORGANIZÁCIE A ICH NÁKLADY 4.1 Ústav knižničných fondov 4.1.1 Stále činnosti: Akvizícia všetkých typov dokumentov, budovanie fondu študovní a príručných knižníc, budovanie databázy dodávateľov, deziderát a nahlásených kníh, Nákupná a oceňovacia komisia, Akvizičná komisia, budovanie vzájomných výmenných vzťahov v rámci MVD, získavanie dokumentov podľa požiadaviek zahraničných partnerov, tvorba ponukových zoznamov multiplikátnych a neprofilových dokumentov, správa fondu MVD, správa majetkovoprávnej evidencie…

Celoslovenská sieť SNM pozýva na návštevu aj cez sviatky

Slovenské národné múzeum (SNM) počas sviatkov upraví vo svojich múzeách otváracie hodiny. Kým na Štedrý deň a v Prvý sviatok vianočný budú múzeá zatvorené, na Štefana pozýva na prehliadku hneď niekoľko múzeí. Zároveň je pre návštevníkov pripravených niekoľko podujatí, ktoré im spríjemnia sviatočné chvíle, agentúru SITA o tom informovala Markéta Plichtová z oddelenia marketingu a komunikácie SNM.

Národné múzeum je v strate, návštevníci by to nemali pocítiť

Slovenské národné múzeum (SNM) je v zlej finančnej situácii, napriek tomu ubezpečuje návštevníkov, že v ňom nájdu aj naďalej zaujímavé podujatia. Ako na dnešnej tlačovej besede informoval generálny riaditeľ SNM Rastislav Púdelka, národné múzeum bolo podľa účtovnej uzávierky za prvý polrok tohto roku v strate 31 843 eur. Čo je však pre múzeum ešte horšie, musí na základe vládneho auditu zaplatiť 316 643,65 eura. Je to preto, lebo finančná kontrola zistila, že SNM v rokoch 2006 až 2008 použilo verejné prostriedky pridelené múzeu v rozpore s účelom ich použitia. Múzeum už jednu tretinu z celkovej sumy, ktorú musí vrátiť, zaplatilo. Púdelka však nevie, kde zoberie prostriedky na splátku druhej tretiny, ktorú majú vyplatiť v januári 2011. Jeho vedenie chce hneď po prijatí programového vyhlásenia vlády rokovať s novým ministrom kultúry Danielom Krajcerom o možnostiach riešenia situácie. SNM je jednou z organizácii patriacich pod Ministerstvo kultúry SR.