Archívne dni v Trnave

Obrázok k článku

V poradí 16. Archívne dni v Slovenskej republike pripravila od utorka 22. do štvrtka 24. mája Spoločnosť slovenských archivárov v spolupráci s Ministerstvom vnútra SR a ďalšími spoluorganizátormi v Trnave. Hlavnou témou XVI. Archívnych dní v SR bude cyklus prednášok k problematike verejnej správy po roku 1945 v zrkadle archívnych dokumentov, agentúru SITA o tom informovala Emília Kočišová z komunikačného odboru kancelárie ministra vnútra.

Tohtoročným odborným hosťom zo zahraničia bude generálny tajomník Medzinárodnej rady archívov David Leitch. Medzinárodná rada archívov je mimovládna nezisková organizácia, ktorá združuje v súčasnosti vyše 1 900 organizácií zo 195 krajín. Poslaním rady je podporovať zachovanie archívnych dokumentov ako pamäti ľudstva v celosvetovom meradle. Slovenskú republiku reprezentuje v organizácii ministerstvo vnútra ako jeden z riadiacich orgánov archívnictva u nás, dodala Kočišová.

Obrázok k článku

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Štátne archívy sú v zlom stave, chýbajú odborníci aj priestory

Najstaršie dokumenty v archívoch, tzv. zoborské listiny, pochádzajú zo začiatku 12. storočia. BRATISLAVA 22. januára 2004 (SITA) – Štátne archívy na Slovensku sú v zlej situácii a pri súčasnom personálnom obsadení a technickom vybavení nemožno rátať s ich rozvojom. “Pri pretrvávaní tohto stavu sa nedá vylúčiť ani úplné zničenie archívneho dedičstva SR,” skonštatoval na dnešnej tlačovej besede v Bratislave riaditeľ odboru archívov a registratúr Ministerstva vnútra (MV) SR Peter Kartous.