Agrokomplex predáva kultúrnu pamiatku kaštieľ Malanta

Obrázok k článku

Štátny podnik Agrokomplex Výstavníctvo Nitra predáva národnú kultúrnu pamiatku kaštieľ Malanta spolu s rozsiahlym parkom. Oznam o obchodnej verejnej súťaži zverejnil Agrokomplex na svojej internetovej stránke. Minimálna cena za nehnuteľnosť je stanovená na 935 500 eur bez DPH. Kritériom súťaže bude ponúknutá cena. Súťažné návrhy možno poslať do 15. januára, obálky otvoria 18. januára. „Účastník súťaže je povinný zložiť finančnú zábezpeku vo výške 100 000 eur prevodom na účet vyhlasovateľa súťaže do 9. januára,“ píše sa v podmienkach tendra.

 

Kaštieľ sa nachádza zhruba tri kilometre od Nitry v Dolnej Malante, ktorá patrí k Nitrianskym Hrnčiarovciam. Klasicistický kaštieľ slúžil ako letné sídlo panstva, v priebehu rokov ho vlastnili viaceré rodiny. V rokoch 1976 -1982 schátranú budovu obnovili na reprezentačné účely Agrokomplexu. Park kaštieľa je doplnený fontánou so sochou ženy od sochára Jána Kulicha, pieskovcovým reliéfom Láska od sochára Rudolfa Pribiša a viacerými drobnými plastikami. Dve sochy Pomóny (ochrankyne úrody) sú od Tibora Bártfaya.

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Nitrianska poľná železnica oslavuje 25 rokov

Nitrianska poľná železná oslavuje 25 rokov svojej existencie. Špeciálne jazdy na kartónový lístok ako za starých čias bude mať počas výstavy Agrokomplex od 19. do 22. augusta 2010. Jediná poľná železnica na Slovensku sa nachádza v areáli Slovenského poľnohospodárskeho múzea a Výstaviska Agrokomplex. Dnes už storočný parný vlak po nej prvýkrát prešiel 23. augusta 1985. Počas troch týždňov výstavy Agrokomplex v roku 1985 sa ním previezlo 20 000 ľudí.