Tankové dni pripomenú udalosti II. svetovej vojny

Obrázok k článku

Výstrel z tanku T 55 otvorí v sobotu medzi obcami Trenčianske Stankovce a Bodovka tretí ročník podujatia Tankové dni Laugarício. Organizátori pre návštevníkov pripravili bojové ukážky a rekonštrukcie vojnových bitiek, streľbu tankov, prezentáciu historických vozidiel II. svetovej vojny, obrnených transportérov, ale aj najmodernejšej vojenskej techniky.

 

Podujatie je v tomto roku venované 70. výročiu od skončenia II. svetovej vojny, ale vystavená technika sa nebude týkať len jej. ,,Budete mať možnosť cítiť históriu od americkej občianskej vojny, Československé légie, II. svetovú vojnu, Československú ľudovú armádu až po súčasnosť,“ lákajú divákov organizátori. Program sa v sobotu začína o 10:00, hlavná bojová ukážka z obdobia II. svetovej vojny je naplánovaná na 12:30.

 

Tankové dní Laugarício sa začínajú už v piatok, keď sa koná spanilá jazda kolesovej vojenskej techniky do Bošáce a Nového Mesta nad Váhom a voľné jazdy ostatnej techniky. Nad podujatím prevzal záštitu minister obrany Martin Glváč a predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška.

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Sovietsky tank v tekovskej bažantnici

KALNÁ NAD HRONOM (op) – Cesta sovietskeho tanku typu T 34 z 2. svetovej vojny, ktorý desaťročia stál pred Domom bojovej slávy v Kalnej nad Hronom, sa zavŕšila vskutku kuriózne. Pancierové monštrum už vyše mesiaca stráži bažantnicu v Starom Tekove. Levické Tekovské múzeum tento neobyčajný zbierkový predmet dlhodobo zapožičalo majiteľovi farmy Jozefovi Hostinskému…