Tankové dni pripomenú udalosti II. svetovej vojny

Obrázok k článku

Výstrel z tanku T 55 otvorí v sobotu medzi obcami Trenčianske Stankovce a Bodovka tretí ročník podujatia Tankové dni Laugarício. Organizátori pre návštevníkov pripravili bojové ukážky a rekonštrukcie vojnových bitiek, streľbu tankov, prezentáciu historických vozidiel II. svetovej vojny, obrnených transportérov, ale aj najmodernejšej vojenskej techniky.

 

Podujatie je v tomto roku venované 70. výročiu od skončenia II. svetovej vojny, ale vystavená technika sa nebude týkať len jej. ,,Budete mať možnosť cítiť históriu od americkej občianskej vojny, Československé légie, II. svetovú vojnu, Československú ľudovú armádu až po súčasnosť,“ lákajú divákov organizátori. Program sa v sobotu začína o 10:00, hlavná bojová ukážka z obdobia II. svetovej vojny je naplánovaná na 12:30.

 

Tankové dní Laugarício sa začínajú už v piatok, keď sa koná spanilá jazda kolesovej vojenskej techniky do Bošáce a Nového Mesta nad Váhom a voľné jazdy ostatnej techniky. Nad podujatím prevzal záštitu minister obrany Martin Glváč a predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška.

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

VÝROČNÁ SPRÁVA SNK za rok 2000

4 ČINNOSTI (PRODUKTY) ORGANIZÁCIE A ICH NÁKLADY 4.1 Ústav knižničných fondov 4.1.1 Stále činnosti: Akvizícia všetkých typov dokumentov, budovanie fondu študovní a príručných knižníc, budovanie databázy dodávateľov, deziderát a nahlásených kníh, Nákupná a oceňovacia komisia, Akvizičná komisia, budovanie vzájomných výmenných vzťahov v rámci MVD, získavanie dokumentov podľa požiadaviek zahraničných partnerov, tvorba ponukových zoznamov multiplikátnych a neprofilových dokumentov, správa fondu MVD, správa majetkovoprávnej evidencie…

Galéria NOVA

Galéria NOVA vznikla koncom roku 1990 a je najstaršou súkromnou galériou na Slovensku. Jej výstavný priestor sa nachádza priamo pod Michalskou bránou v centre Bratislavy. Medzi hlavné ciele galérie NOVA patria prezentácia najvýznamnejších trendov v súčasnom výtvarnom umení. Galéria NOVA sa hlavne orientuje a podporuje umelcov, ktorí sa venujú tvorbe sklenných objektov v duchu tradície Ciglerovej sklárskej školy.