Staroveké olympijské hry v Archeologickom múzeu

BRATISLAVA 12. júna (SITA) – Olympijským hrám, ktoré od staroveku patrili k vrcholným športovým udalostiam, je venovaná výstava v Archeologickom múzeu Slovenského národného múzea (SNM) v Bratislave. Bohatú prezentáciu otvorí Múzeum telesnej kultúry SR a Archeologické múzeum na Žižkovej ulici v utorok. Výstava ponúka množstvo grafík, knižných publikácií a modelov antických stavieb. Obraz starovekých olympijských hier doplnia archeologické nálezy zo Slovenska z čias antických olympiád – z doby halštatskej, laténskej, rímskej a tiež antické grécke pamiatky.
Ako agentúru SITA informovala Jana Mojžitová z tlačového oddelenia SNM, výstava bude otvorená do októbra.

(SITA, zd;ra), 0068

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Celoslovenská sieť SNM pozýva na návštevu aj cez sviatky

Slovenské národné múzeum (SNM) počas sviatkov upraví vo svojich múzeách otváracie hodiny. Kým na Štedrý deň a v Prvý sviatok vianočný budú múzeá zatvorené, na Štefana pozýva na prehliadku hneď niekoľko múzeí. Zároveň je pre návštevníkov pripravených niekoľko podujatí, ktoré im spríjemnia sviatočné chvíle, agentúru SITA o tom informovala Markéta Plichtová z oddelenia marketingu a komunikácie SNM.

VÝROČNÁ SPRÁVA SNK za rok 2000

4 ČINNOSTI (PRODUKTY) ORGANIZÁCIE A ICH NÁKLADY 4.1 Ústav knižničných fondov 4.1.1 Stále činnosti: Akvizícia všetkých typov dokumentov, budovanie fondu študovní a príručných knižníc, budovanie databázy dodávateľov, deziderát a nahlásených kníh, Nákupná a oceňovacia komisia, Akvizičná komisia, budovanie vzájomných výmenných vzťahov v rámci MVD, získavanie dokumentov podľa požiadaviek zahraničných partnerov, tvorba ponukových zoznamov multiplikátnych a neprofilových dokumentov, správa fondu MVD, správa majetkovoprávnej evidencie…