Šľachtické stolovanie u Andrassiovcov

Obnova.sk Fotografia

Úspešná výstava, ktorá v minulom roku mala veľký úspech v múzeách v Maďarsku, sa v ďalšej repríze predstaví v Levoči. Výstava dokumentuje stolovanie šľachtikej rodiny Andrássyovcov z Betliara v 19.storočí.Predstavuje rôzne druhy umelecko-remeselných predmetov, ktoré k stolovaniu patrili.Vernisáž výstavy zároveň otvára kultúrny festival Dni Majstra Pavla v Levoči.

Obnova.sk Fotografia

termín konania

24.06.2004 – 06.09.2004

miesto konania

Levočská radnica, Výstavné priestory radnice


spoluautor

SNM – Spišské múzeum

organizátor

Múzeum Betliar


spoluorganizátor

Mesto Levoca

vystavovateľ

Spišské múzeum v Levoči


kurátor

Lázárová Eva

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Majster Pavol z Levoče

Slovenské národné múzeum Vás pozýva na výstavu na Bratislavský hrad do SNM-Historického múzea
Výstava Majstra Pavla na Bratislavskom hrade predstavuje jeho najvýznamnejšie diela prostredníctvom faksimilných kópií, ktoré okrem kópií troch monumentálnych sôch z hlavného oltára farského kostola v Levoči, tvoria základ stálej expozície Majstra Pavla v Levoči.

Pobočky SNM otvoria aj cez Veľkú noc

Špecializované múzea Slovenského národného múzea budú mať počas Veľkonočných sviatkov upravené otváracie hodiny. Počas všetkých štyroch voľných dní od 2. do 5. apríla bude pre návštevníkov otvorené Spišské múzeum v Levoči a Spišský hrad, Zámok Bojnice a hrad Červený Kameň. Na Veľký piatok 2. apríla bude otvorený hrad Červený Kameň a Spišský hrad od 9:00 do 16:00, Zámok Bojnice od 10:00 do 15:00, Spišské múzeum v Levoči – Mestská radnica, Dom majstra Pavla a expozícia Výtvarná kultúra na Spiši v čase od 9:00 do 17:00.

Počiatky mečov na Slovensku

Výstava prezentuje vývoj meča ako zbrane, ale aj ako symbol moci a práv vládnucich a privilegovaných. Neskôr táto sečná a bodná zbraň patrila k elitnej výzbroji bojovníkov v staroveku ako i k výzbroji družiníkov kniežat v ranom stredoveku.