Najlepších architektov ocenili cenou CE.ZA.AR

Slovenská komora architektov ocenila po ôsmykrát najlepších architektov výročnou cenou za architektúru CE.ZA.AR. Ocenia si prevzali v piatich kategóriách. Odborná porota neudelila cenu medzi občianskymi a priemyselnými budovami.

Najlepší rodinný dom navrhol Maroš Fečík, stojí v Rusovciach. Architekt Ľubomír Závodný spolu s ďalšími troma kolegami si odniesol ocenenie v kategórii bytových domov. Navrhli bytový dom na bratislavskej Mudroňovej ulici. Najlepšou rekonštrukciou sa môže pochváliť nitrianska univerzitná knižnica a pastoračné centrum Univerzity Konštantína Filozofa, ktorú navrhli Ľubomír Holejšovský a Juraj Polyák. Najlepším interiér vypracovala štvorica – Igor Čierny, Iľja Skoček, Peter Kožuško a Martin Skoček v hoteli Albrecht v Bratislave. Architekti Juraj Jančina a Igor Mazúch zvíťazili v kategórii exteriér prezentovaním návrhu Apollo Business Centra II.


Slovenská komora architektov založila cenu za architektúru v roku 2002. Chce ňou viac propagovať slovenskú architektonickú tvorbu a zvyšovať spoločenskú váhu postavenia architekta. Agentúru SITA o tom informovala Andrea Benediková z Brand Advertising.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

VÝROČNÁ SPRÁVA SNK za rok 2000

4 ČINNOSTI (PRODUKTY) ORGANIZÁCIE A ICH NÁKLADY 4.1 Ústav knižničných fondov 4.1.1 Stále činnosti: Akvizícia všetkých typov dokumentov, budovanie fondu študovní a príručných knižníc, budovanie databázy dodávateľov, deziderát a nahlásených kníh, Nákupná a oceňovacia komisia, Akvizičná komisia, budovanie vzájomných výmenných vzťahov v rámci MVD, získavanie dokumentov podľa požiadaviek zahraničných partnerov, tvorba ponukových zoznamov multiplikátnych a neprofilových dokumentov, správa fondu MVD, správa majetkovoprávnej evidencie…

Slovenská komora architektov oceňovala najlepších

BRATISLAVA – To najlepšie zo slovenskej architektúry za posledný rok ocenila tento týždeň Slovenská komora architektov. Cenu komory za architektúru CE.ZA.AR. 2004 udeľovala z 15 vybraných diel porota pod vedením profesora Petra Gála v kategóriách – bytové domy, občianske a priemyselné stavby, obnova a rekonštrukcia budov, interiér, rodinný dom a po prvýkrát aj v piatej kategórii exteriér.

Odpovede

  1. Najlepších architektov ocenili cenou CE.ZA.AR

    Univerzitná knižnica UKF získala cenu architektov

    NITRA 16. októbra (SITA) – Univerzitná knižnica a pastoračné centrum Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre získali Cenu Slovenskej komory architektov za architektúru CE.ZA.AR 2009. Dielo architektov Ľubomíra Holejšovského a Juraja Polyáka bodovalo v kategórii Rekonštrukcia a obnova stavieb. Podľa záverov hodnotenia poroty „rekonštrukcia ďalšej časti areálu univerzity nadväzuje na už zrealizované priestory dispozičnou, výrazovou a materiálovou kontinuitou. Nová funkčná náplň je nekonfliktne včlenená do organizmu školy.”

    Ako ďalej informovala Jana Krajčovičová z univerzity, cena sa udeľuje od roku 2002. Hodnotenie prihlásených architektonických diel je dvojkolové. Odborná porota v prvom kole nominovala architektonické diela v jednotlivých kategóriách. V druhom kole vybrala víťazov po prehliadke jednotlivých stavieb tajným hlasovaním.

    Univerzitnú knižnicu a pastoračné centrum otvorili v priestoroch Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa pod Zoborom 8. decembra 2008. Investíciu vo výške 2 157 604 € hradilo ministerstvo školstva. Takmer 118 000 kníh v regáloch s celkovou dĺžkou tri kilometre sem presťahovali zo starých a nevyhovujúcich priestorov bývalej materskej školy na Javorovej ulici. Celková úžitková plocha knižnice spolu so študovňou a predajňou literatúry je 1 710 metrov štvorcových. Plánuje sa aj druhá etapa, v rámci ktorej vznikne depozit kníh. Univerzita zároveň získala aj vlastné pastoračné centrum, ktoré posvätil nitriansky diecézny biskup Viliam Judák.

Comments are closed.