Na Keramických trhoch v Pezinku budú tvoriť nadrozmerné nádoby

Pokus vytvoriť najväčší vínový džbán a formy na bábovku budú pútať pozornosť návštevníkov Keramických trhov v Pezinku, ktoré sa uskutočnia od 9. do 11. júna.

Okrem 116 prihlásených vystavujúcich jednotlivcov a keramických dielní zo SR, ČR, Slovinska a Maďarska v rozšírenom programe ojedinelého podujatia bude súťažná výstava Misa na ovocie, detské tvorivé dielne, koncerty rôznej hudby ba aj lety balónom.

Novinkou sú aj sobotňajšie Hradné slávnosti Pezinského panstva, potvrdila dnes pre TASR Danka Kopalová, riaditeľka Malokarpatského múzea, ktoré je hlavným organizátorom trhov.
     
Hlavné dianie tretieho ročníka podujatia bude na Radničnom námestí. Slávnostne ho otvoria v piatok o 14. hodine. Jeho spoluorganizátormi sú Bratislavský samosprávny kraj, Cech slovenských keramikov, mesto Pezinok, Stredné odborné učilište v Pezinku, Slovenská ľudová majolika Modra a občianske združenie Pezinské panstvo.


Zdroj: (TASR)

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Keramické trhy Pezinok 2004

11. – 12.jún 2004
Radničné námestie v Pezinku
Zámerom Keramických trhov Pezinok je vytvoriť novú tradíciu každoročne opakovaného podujatia s medzinárodnou účasťou keramikov – výrobcov tradičnej hrnčiny a fajansy, ale aj keramikov výtvarníkov. Na 1.ročníku predstaví svoje výrobky 75 keramikov z celého Slovenska i Českej republiky.

Keramické trhy v Pezinku

Siedmy ročník medzinárodného podujatia Keramické trhy sa uskutoční od 11. do 13. júna 2010 v Pezinku. Svoje umenie a výrobky z pálenej hliny príde do Pezinka predstaviť viac ako 150 keramikárov a hrnčiarov zo Slovenska, Čiech, Moravy, Bulharska, Poľska a Maďarska. Podujatie sa koná s podporou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavla Freša a primátora mesta Pezinok Olivera Solgu. Agentúru SITA informoval Radko Duda z Oddelenia komunikácie s médiami a verejnosťou Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

V Pezinku dnes otvoria výstavu keramiky

BRATISLAVA 13. februára (SITA) – Výstavu Z ateliéru keramiky VŠVU dnes otvoria v priestoroch Malokarpatského múzea v Pezinku. Komorná výstava je výberom prác študentov a absolventov ateliéru keramiky Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, ktorý vedie od roku 1997 Ivica Vidrová.